Jaki model do firmy do robienia backupu ?

Exeqtor

Klubowicz
Noobie
9 Sierpień 2009
6
1
43
Płock
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
Dopiero zaczynam poznawać "świat" NAS'ów. ;)

Zamierzam kupić TS-109 II lub 209 II do firmy. Sprzęt będzie służył głównie do backupu danych.
W związku z tym mam pytania o Netbak Replicator.

1. Ilu użytkowników to optymalna ilość dla robienia kopii zapasowych przez ten program ?
2. Czy udziały sieciowe na QNAP'ie, do których robiony jest backup można zabezpieczyć hasłem tak żeby dostęp do nich miał tylko ich właściciel a inni użytkownicy nie mieli możliwości ich podglądania?

No i jaką wersję QNAP'a wybrać dla robienia kopii z 12-14 komputerów ? Dane to głownie dokumenty oraz pliki baz danych (sieć jest na razie 100 Mbit ale danych nie ma dużo). Myślałem nad modelem TS-109 II, 209 lub ewentualnie 219. A może lepsza będzie wersja PRO ?
 
1. Zawsze mozna wykorzystac inny program niz NetBak replikator. Umowmy sie, ze ten program wcale nie jest najlepszy i na forum w dziale replikacji polecalem SUper Flexible Synchronizer czy cos takiego. W zadnym z programow, nie ma mowy o optymalnej ilosci uzytkownikow do kopii zapasowych.. Poprostu programy loguja sie przez SMB lub FTP i archiwizuja pliki.

2. Tak, dla kazdego z udzialu przypisujesz prawa dostepu.

Jesli mowa o archiwizacji 14 komputerow to polecam 209 aby mozna bylo w nim zainstalowac wiecej dyskow.
Wersja PRO jest przeznaczona dla firm ktore posiadaja siec skonfigurowana w oparciu o domeny Microsoft lub komputery sa z systemem Linux ktory wspiera NFS.
 
Dziękuję za odpowiedź. Chyba uda mi się przekonać firmę do zakupu wersji 239Pro ;-) i myślę że to będzie dobry wybór.
Pozostaje teraz wybór dysków twardych. Myślę nad serią EcoGreen Samsunga.