Jaki model do firmy do robienia backupu ?

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika Exeqtor, 9 Sierpień 2009.

Ładowanie...
  1. Exeqtor

Exeqtor Klubowicz Noobie

Miejscowość:
    Płock
    Local Time:
    01:01
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x39 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x39 Pro 1 GbE
    Witam,
    Dopiero zaczynam poznawać "świat" NAS'ów. ;)

Zamierzam kupić TS-109 II lub 209 II do firmy. Sprzęt będzie służył głównie do backupu danych.
    W związku z tym mam pytania o Netbak Replicator.

1. Ilu użytkowników to optymalna ilość dla robienia kopii zapasowych przez ten program ?
    2. Czy udziały sieciowe na QNAP'ie, do których robiony jest backup można zabezpieczyć hasłem tak żeby dostęp do nich miał tylko ich właściciel a inni użytkownicy nie mieli możliwości ich podglądania?

No i jaką wersję QNAP'a wybrać dla robienia kopii z 12-14 komputerów ? Dane to głownie dokumenty oraz pliki baz danych (sieć jest na razie 100 Mbit ale danych nie ma dużo). Myślałem nad modelem TS-109 II, 209 lub ewentualnie 219. A może lepsza będzie wersja PRO ?

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 450 / 30 / -6
    Followers:
    24
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    1. Zawsze mozna wykorzystac inny program niz NetBak replikator. Umowmy sie, ze ten program wcale nie jest najlepszy i na forum w dziale replikacji polecalem SUper Flexible Synchronizer czy cos takiego. W zadnym z programow, nie ma mowy o optymalnej ilosci uzytkownikow do kopii zapasowych.. Poprostu programy loguja sie przez SMB lub FTP i archiwizuja pliki.

2. Tak, dla kazdego z udzialu przypisujesz prawa dostepu.

Jesli mowa o archiwizacji 14 komputerow to polecam 209 aby mozna bylo w nim zainstalowac wiecej dyskow.
    Wersja PRO jest przeznaczona dla firm ktore posiadaja siec skonfigurowana w oparciu o domeny Microsoft lub komputery sa z systemem Linux ktory wspiera NFS.

3. Exeqtor

Exeqtor Klubowicz Noobie

Miejscowość:
    Płock
    Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x39 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x39 Pro 1 GbE
    Dziękuję za odpowiedź. Chyba uda mi się przekonać firmę do zakupu wersji 239Pro ;) i myślę że to będzie dobry wybór.
    Pozostaje teraz wybór dysków twardych. Myślę nad serią EcoGreen Samsunga.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.