Pomoc Jaki podział volume na photos, videos, files z pozniejszym dostepem po dlna

tajfun7

Nowy użytkownik
Noobie
9 Październik 2016
6
0
1
40
QNAP
TS-x51+
Ethernet
10 Mbps
Zakupilem Qnapa i zstanawiam sie jak skonfigurowac Storage pool, a potem wolumeny. Posidam 2 dyski WD red 3TB.
Storage pool z opcją thick w Raid 1, aby mozna bylo tworzyć migawki.
I tutaj zaczyna sie problem, czy utworzyć jeden volumen na wszystko? a moze wyszczegolnić kilka na zdjecia, filmy, dokumenty? Jakie sa best practies?
Jakie beda wady/zalety takiego rozwiazania?
Tworzac volume, mozna potem zmienic jego rozmiar?
Gdy bede tworzyc uzytkownika to jego katalog home, na ktorym woluemnie zostanie utworzony? (mozna to potem skonfigurowac)?

Jak bedzie to udostpenione po DLNA (jak przy jednym wolumenie, jak przy kilku)? Czy mozna wskazac, ktore foldery, ktorych uzytkownikow maja byc widoczne po DLAN (tutaj pewnie wchodza jeszcze uprawnienia do konkretnych folderow).

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Ja tam uważam, że sztywny podział wspólnej przestrzeni dyskowej jest uciążliwy. Zapchasz przykładowo zdjęcia, ale stwierdzisz że na dokumentach masz trochę miejsca i co? Znowu trza się bawić z przydzieleniem miejsca?
Co do migawek i innych bzdetów, to ja tego nie używam. Mam woluminy proste, najbardziej niezawodne.
Z resztą masz na tyle mało tej przestrzeni dyskowej, że przypomina mi to dzielenie włosa na czworo.
 
Czyli jeden volume na wszystko?
Wybierajac Thick Volume chyba tez nic sie nie traci, jezeli w danym momencie nie chce sie korzystac z migawki? (ale zawsze pozniej jest taka opcja, a decyduja sie na static volume, z tego co czytalem to trzeba orac dysk, aby przejsc na thick/thin volume). Czy Qnap wtedy rezerwuje 20% miejsca obligatoryjnie na migawki?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. podział NAS foldery
  2. foldery dlan
  3. thin volume