Jaki serwer DLNA do streamingu plików muzycznych?

zbych57

Nowy użytkownik
Noobie
17 Luty 2020
2
0
1
67
QNAP
TS-219P+
Ethernet
10 Mbps
Cześć, przymierzam się do zainstalowania TS-231P2. Obecnie jeszcze korzystam z Lenovo ix2 (DLNA Twonky). Serwera chcę używać do przechowywania plików, w tym multimedialnych, ale przede wszystkim do przesyłania plików muzycznych w różnych formatach(flac od 16bit 44,1 kHz do 24 bit 192 kHz i DSD) z serwera do PC(program JPlay Femto) do DAC-a. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku. Wiem, że już QNAP nie jest wspomagany TWONKY, ma własny serwer QNAP NAS. Czy ktoś ma doświadczenie z tym serwerem? Czy występują różnice pomiędzy QNAP-em a TWONKY? Czy można później doinstalować na QNAP-ie TWONKY? A może jakieś inne rozwiązanie? Będę wdzięczny za podpowiedź. Zbyszek
 
Ja używam starego Squeezebox Classic, który odtwarza mi muzykę. W ogóle to nie leci po standardzie DLNA.

Można z tego skorzystać za pomocą:
- LMS/Logitech Media Server
- Daphile uruchomionym na VM (w tym celu TS-x51 minimum)
Link: Daphile – Digital Music Convenience for Audiophiles

albo droższe oprogramowanie - zupełnie inny świat
- Roon Server
Link: Roon Labs

I niestety odtwarzanie muzyki po DLNA dla mnie to jakaś amatorka bo rozwiązania, które zapronowalem biją DLNA na głowę!

Daphile + Roon = pełen sukces! | HD-Opinie.pl

Czytaj, kombinuj. Jeśli muzyka to tylko Daphile albo Roon.
Zobacz czy LMS jest. Ale wątpię aby wspieral DLNA prawidłowo.
Logitech Media Server as a DLNA/UPnP server.

Jeszcze jedno. Aplikacja od QNAP Cinema 28 (Cinema - to - 8 protocols) dziala przyzwoicie dobrze. Tylko w jej przypadku wysyłasz muzykę na konkretnego klienta.
 
Dzięki za poradę. Już zdecydowałem się na Daphile. Czy będzie będzie on dobrze współdziałał z QNAP Cinema 28, a może coś innego na TMS-231 P2, bo ROON to jakiś kosmos cenowy(699$).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. daphile
  2. roon