Jaki sprzęt dobrać?

jahu

Nowy użytkownik
Noobie
12 Marzec 2011
1
0
1
Witam,
szukam podpowiedzi na nurtujący mnie problem i myślę że to forum jest optymalne. Poszukuje rozwiązania sprzętowego które spełni następujące zdania i sprawdzi się w stosunkowo niewielkiej firmie (około 10 użytkowników):
- funkcjonalność serwera plików z rozbudowanym systemem kontroli dostępu na poziomie folderu, podfolderu pliku w ramach grupy / użytkownika (rozbudowana struktura folderów: klienci,projekty ,umowy, faktury etc.. - wielopoziomowa struktura folderów)
- bezpieczeństwo danych w oparciu o RAID1 - minimalna użytkowa pojemność 2GB (macierz 2 x 2GB)
- duży komfort w zakresie odczytu/zapisu plików (wymagany szybki dostęp do plików o objętości do kilkudziesięciu / kilkuset MB) (siec po gigaethernecie)
- zarządzanie urządzeniem w tym najlepiej pełne zarządzanie kontrolą dostępu z poziomu graficznego interfejsu www, najlepiej w języku polskim.
- możliwie prosty backup pełnej zawartości na zewnętrzny dysk usb

tylko i aż tyle. Dobrze by było gdyby urządzenie mogło pełnić funkcję:
- współpraca z UPS?
- serwer drukarek - podpięte dwie na usb;
- serwer pocztowy - maksymalnie 10 kont pocztowych;
- wbudowany serwer FTP
- serwer prostej, mało obszernej stronie opartej na CMS typu droopal,joomla (php, mysql).

Kompletnie nie istotna jest funkcjonalność typu - pobieranie danych z sieci BitTorrent/FTP/HTTP, albumy zdjęciowe, multimedia. Oczywiście interesująca jest również sama cena danego rozwiązania.

Podkreślę że głównie zależy na podstawowej funkcjonalności w zakresie zarządzania uprawnieniami dostępu. Wyczytałem że najnowsze oprogramowanie wspiera ACL.
Czy w związku z tym osiągnę następująca funkcjonalność - przykładowo posiadamy strukturę folderów podfolderów i zawartych w nich plikach można uzyskać kompletną selektywność w zakresie dostępu odczytu zapisu konkretnych plików, folderów dla danego użytkownika lub grupy użytkowników? Czy możliwe jest nadawanie uprawnień na zasadzie dziedziczenia?
Jak w praktyce wygląda takie zarządzanie dostępem - wyłącznie z poziomu Explorera Windows?

Chciałbym się również dowidzieć czy możliwa byłaby współpraca np NAS QNAP TS-219P+ z urządzeniem które już posiadam Linksys NAS200 na zasadzie: QNAP główny serwer z którego co pewien czas tworzony jest dodatkowy backup na nas200.

Jak wypada porównanie możliwości systemów S DSM 3.1 vs. QNAP NAS V3.4 pod kątem wyżej przedstawionych wymagań.

I trochę przewrotnie i znacznie chyba trudniejsze pytanie dla użytkowników produktów QNAP - czemu nie polecilibyście produktów QNAP w takich zastosowaniach?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nas200