Pomoc Jaki typ dysku wybrać

D

Deleted member ookris

Guest
Hej, jaki dysk polecacie do TS-112? Czy taki zwykły jak do desktopa czy lepiej może NAS Drives czy zaszaleć całkiem i kupić Enterprise Drives? Oczywiście mowa o dyskach z listy kompatybilnych modeli.
 
Zasadniczo serwer chodził by 24/7 ale ewentualnie mógłby być wyłączony w godzinach 00:00-07:00. Służył by jako magazyn dla multimediów + lokalna kopia plików, poza Time Machine które jest na osobnym dysku.
 
Dołączam się do pytania @ookris.
Specyfikacja pracy ta sama.
Dodatkowo pytanko czy lepiej kupić większy dysk 3,5'' czy może 2,5'', który przy ewentualnej późniejszej wymianie (np. z 1 TB zmieniam na 4 TB) mniejszy dysk wciskam do laptopa?
Ja akurat zastanawiam się nad WD RED (bo jak dobrze kojarzę z poprzednich tematów, głównie taki był polecany).
 
FYI: Miałem 2.5" WD Black 1TB (5 lat gw.). Podobno żadnych zwrotów. Po 3 miesiącach ani bajta danych z dysku nie mogłem odzyskać, a na dodatek z wymiany gwarancyjnej dostałem dysk: Repaired - po serwisowy - a taka rzekoma kosa, nie do zdarcia... te dyski miały być.

Moim zdaniem w ostatnich 2, 3 latach dyski twarde to największa kpina z jakości produktu.
 
Witam, też kiedys reklamowałem dysk WD ale Blue. Dostałem również zwrot dysku typu "repaired". Ale ten śmiga w kompie już dwa lata i póki co wsio jest ok.
Ja mam dwa NASy w obu zwykle dyski. Nasy pracują od 9 do 23, później następuje uśpienie wg harmonogramu. Nie wiem jak długo będzie dobrze, ale ponieważ dyski maja juz po około 2lata, będę je systematycznie wymianiał. Na razie w planie są WD RED, takie rekomendacje dostałem od informatyka, który administruje NASami w firmie w któryj pracuje i ma w domu QNAP TS-669L właśnie z WD RED. Posłucham rady i zobaczymy jak będzie.
 
Ja nie wiem, gdzie wy kupujecie/reklamujecie te dyski, ja w swoim życiu reklamowałem 2 WD-ki i za każdym razem dostawałem nowiutki z magazynu, ale reklamuję u dystrybutora (Action) i nie mam stresu ;)
 
Ja mam od 3 lat parę zwykłych desktopowych Samsungów i żadnych problemów. Aczkolwiek teraz kupuję nowego NASa i kupiłem już WD RED, bo liczę że będą trochę cichsze.