Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

coonrado

Passing Basics
Beginner
3 Wrzesień 2018
14
2
3
Kraków
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Zastanawiam się nad zakupem 2-4 dysków HDD 8TB do mojego qnapa.
Niestety ze względu na to, że qnap będzie stał w mieszkaniu potrzebuję wybrać jak najbardziej ciche dyski HDD.
Na dyskach oprócz backupu, wirtualek i serwera FTP będą przechowywane nagrania z 3 kamer IP.
Na chwilę obecną aplikacje systemowe są na dysku SSD 100GB.
Zastanawiam się czy by nie dać jeszcze jednego dysku SSD na nagrania z kamer a dysków HDD na backupy i pozostałe rzeczy, obawiam się tylko, że długo taki dysk nie pociągnie przy ciągłym zapisie obrazów z kamer.
Jakie dyski HDD 8TB lub podobnej wielkości możecie polecić ze względu na niski poziom hałasu?
 
Jakie dyski HDD 8TB lub podobnej wielkości możecie polecić ze względu na niski poziom hałasu?
WD REDy są uznawane za ciche, bo wolniej się kręcą. Z WD seria PURPLE jest dedykowana do monitoringu.
 
Posiadam WD Red 3 tb i nie jest cichy(nawet powiem ze glośny) Drugi dysk który mam zamontowany to właśnie Purple 4 tb ..ten jest niesłyszalny .
 
Niestety ze względu na to, że qnap będzie stał w mieszkaniu potrzebuję wybrać jak najbardziej ciche dyski HDD.
Na dyskach oprócz backupu, wirtualek i serwera FTP będą przechowywane nagrania z 3 kamer IP.
Zapomnij o tym, że będzie cicho. Wiesz ile głowic mają dyski 8TB?
 
Prawdopodobnie zakupię (o ile gdzieś je znajdę) dyski Seagate IronWolf 10TB ST10000VN0008.
Sprawdziłem po parametrach i wygląda, że są jedne z cichszych na rynku (max. 20dB w trybie bezczynności i max. 28dB w trybie wyszukiwania).
Niestety nigdzie nie widać ich po tym oznaczeniu, jedynie dostępne są znacznie głośniejsze ST10000VN0004 (max. 30dB w trybie bezczynności i max. 34dB w trybie wyszukiwania).
Może ktoś z was wie gdzie takie kupię w Polsce (IronWolf 10TB ST10000VN0008)?
 
  • Lubię to
Reakcje: killjoy
Posiadam WD Red 3 tb i nie jest cichy(nawet powiem ze glośny) Drugi dysk który mam zamontowany to właśnie Purple 4 tb ..ten jest niesłyszalny .
Nie wiem, jakie masz je stare, ale moje trzy WD 3TB sa ciche, lata pracują w RAID-e 5, zamierzam je wymienić ale na pewno nie ze względu na hałas.
Prawdopodobnie zakupię (o ile gdzieś je znajdę) dyski Seagate IronWolf 10TB ST10000VN0008.
Sprawdziłem po parametrach i wygląda, że są jedne z cichszych na rynku (max. 20dB w trybie bezczynności i max. 28dB w trybie wyszukiwania).
Niestety nigdzie nie widać ich po tym oznaczeniu, jedynie dostępne są znacznie głośniejsze ST10000VN0004 (max. 30dB w trybie bezczynności i max. 34dB w trybie wyszukiwania).
Może ktoś z was wie gdzie takie kupię w Polsce (IronWolf 10TB ST10000VN0008)?
Właśnie szukam dysków, nie wiedziałem, że Irony mają dwie wersje - cichszą i głośniejszą.
 
Nie wiem, jakie masz je stare, ale moje trzy WD 3TB sa ciche, lata pracują w RAID-e 5, zamierzam je wymienić ale na pewno nie ze względu na hałas.

Dysk ma przepracowane najwyżej 200 godzin i pracuje na prawdę głośno (wersja oprogramowania 82.00A82) porównując z PURPLE 4 Tb przepaść w kulturze pracy,Wd Red byl tak glośny za musiałem utworzyć dwa woluminy Single bo na JBOD hałas był uciążliwy.
 
Nie wiem, jakie masz je stare, ale moje trzy WD 3TB sa ciche, lata pracują w RAID-e 5, zamierzam je wymienić ale na pewno nie ze względu na hałas.

Dysk ma przepracowane najwyżej 200 godzin i pracuje na prawdę głośno (wersja oprogramowania 82.00A82) porównując z PURPLE 4 Tb przepaść w kulturze pracy,Wd Red byl tak glośny za musiałem utworzyć dwa woluminy Single bo na JBOD hałas był uciążliwy.

czyli faktycznie starsze lepsze :)

Moje:
 

Załączniki

  • wd red.png
    wd red.png
    16,7 KB · Wyświetleń: 92
Zrobiłem porównanie najpopularniejszych dysków WD i Seagate o pojemnościach 8TB, 10TB i 12TB.
Może komuś się przyda jak będzie chciał wybrać jakiś dysk dla siebie.
 

Załączniki

  • zestawienie dyskow HDD 8_10_12TB.xlsx
    11,4 KB · Wyświetleń: 214
Czy ciche to zależy od pojemności. Mam WD Red 3TB i faktycznie jest cichy (chociaż najcichszy jaki mam, to WD GREEN 2TB [chyba EARX] i stary Samsung 2TB [zdaje się, że HD204UI]). Mam też WD RED 8TB 256MB Flash i on niestety do cichych nie należy. Powiem więcej, dźwięk pracy talerzy sugeruje 7200rpm, pomimo iż producent deklaruje 5400rpm. Moja wersja 8TB jest oparta na serwerowej konstrukcji HGST Ultrastar DC HC320 więc jest głośny i dość ciepły. Dysków Seagate - odkąd padły mi 4 sztuki - się boję.
 
Hahahaha!
Porównujesz WD Red, WD Green i Samsung do Seagate :Welldone:
Seagate bije na glowe wymienione te wszystkie modele. Rekomenduje z doświadczenia a sprzedaje tych dysków 300-400 na kwartał.
 
No i zamówiłem, niestety 10TB takich jakie chciałem nigdzie w Polsce nie było.
Dlatego wybór padł na Seagate IronWolf 8TB ST8000VN0022.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Wd purple
  2. cichy dysk
  3. ciche dyski
  4. cichy dysk nas
  5. ironwolf pro
  6. WD RED bardzo głośne