Pomoc Jdownloader na TS-x51

S

Swierszcz333

Guest
Witam czy w związku z pojawieniem się nowych Qnapów TS-451 i TS-251 z prockami intela będzie możliwość zainstalowania Jdownloader
 
JDownloader jako aplikacja standalone nie będzie działać na Linuxie. Ale nie ma czym się przejmować ponieważ na każdym nowym serwerze QNAP, który obsługuje stacje wirtualizacji (Virtualization Station) można postawić wirtualnie dowolnego Windowsa. Niech to będzie dla przykładu Windows XP, który ma bardzo małe wymagania. Obsługa wirtualnego systemu odbywa się bardzo komfortowo ponieważ przez przeglądarkę internetową bez potrzeby instalacji dodatkowych wtyczek, lub przez VNC albo połączenie pulpitu zdalnego Windows (RDP). Jedyną kwestią jaką trzeba brać pod uwagę to zakup dodatkowej pamięci RAM DDR3L np. 1GB. Łącznie 2GB RAM wystarczy zupełnie, aby oba systemy mogły pracować jednocześnie i zostanie jeszcze na multimedia.
:)

Webinar - Szkolenia wideo: Jak w praktyce działa Virtualization Station?
Screeny z wirtualizacji: Wiedza - S vs. QNAP vs. Asustor | ...do użytku profesjonalnego i SMB
 
Żeby napisać Webowy interfejs do programu, trzeba wcześniej podzielić program na frontend i backend tworząc tym samym protokół komunikacji między jednym a drugim. Jeśli tego w zamyśle nie miał autor programu, to można pomarzyć o jakimkolwiek UI - zwłaszcza, że miałby powstać jak mniemam bez żadnego budżetu.
 
Temat jest niby wyczerpany ale podobno jdownloader działa w S i qnapie dzięki sposobowi z :
HowTo: JDownloader2 on Server/NAS Systems (Command Line Version) - Page 2 - JD Community
Co prawda mi nie za bardzo działał ale chyba dlatego że mam jakąś dziwną javę z qpkg - java 1.8 ale w binarkach nie ma javaw czyli wersji okienkowej.
Gdyby ktoś z forum zechciał się pochylić nad tym sposobem i rozjaśnić nieco o co chodzi byłbym wdzięczny ( zresztą chyba nie tylko ja :))

Rozwiązanie znalazłem i podałem tu:
How-To - JDownloader na QTS ! ( x86)
 
Potrzebuje pomocy z tym Jdownloaderem. Zainstalowana mam jave juz. Ale jak chce zainstalowac pakiet opkg czy skrypt jd2_qnap_installer.sh wywala mi blad premission denied. Jest jakis sposob zeby to rozwiazac?
Edytować nie moge więc pisze znowu. Sprawa wygląda nastepująco.
1. Zainstalowana java
2. Dałem CHMOD +X do skryptu i skrypt ruszyl. Wpisałem w nim swoje dane do konta na my jdownloader
3. Zainstalowalem QPKG.
Włączam ikonke która mi sie pojawila w app center i widze takie cos
azapodaj.net_images_b7db637ad7275.jpg

Jakieś propozycje?
 
Witam
Jestem tu nowy mam qnap ts-121 od dawna jest problem z zainstalowaniem tego programu.
Czy ktoś z powyższych użytkowników którzy są obcykani takimi problemami mógłby krok po kroku wyjaśnić jak zainstalować ten program.
Próbuję różnymi metodami i za chiny nie chce się zainstalowaćhmmm
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. myJdownloader
  2. jdownloader
  3. jdownloader2