Pomoc Jednoczesny dostęp do kamery IP z paru adresów - pytanie

Nemeyeth

Nowy użytkownik
Noobie
30 Lipiec 2017
2
0
1
47
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Cześć.

Nie wiem czy to dobre miejsce na moje pytanie, jak nie to niech moderator przesunie we właściwe miejsce (a z odpowiedzią możę do FAQ?:) )

Do rzeczy. Otóż założmy, że mam kamerę IP podłączoną do QNAPa. NA NASie widzę obraz z tejże jak też mogę go nagrywać. Kamery takie
AFAIK mają w większości także odpaloną jakąś tam usługę serwera webowego, na którą mogę wejść np. z przeglądarki internetowej i również
podejrzeć obraz. Moje pytanie w istocie rzeczy pewnie będzie trywialne, ale pytam bo chcę się upewnić - czy kamery te potrafią
wysyłać obraz jednocześnie na parę różnych IP, np. multicastem czy podłączenie się do kamery z kolejnego IP zrywa
streaming do pozostałych? Czyli - trwa nagrywanie obrazu na QNAPa, a w tym czasie ktoś loguje się przeglądarką/jakimś dedykowanym softem
bezpośrednio na kamerę. Co się wtedy dzieje?

Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu.
 
czy kamery te potrafią
wysyłać obraz jednocześnie na parę różnych IP, np. multicastem czy podłączenie się do kamery z kolejnego IP zrywa
streaming do pozostałych? Czyli - trwa nagrywanie obrazu na QNAPa, a w tym czasie ktoś loguje się przeglądarką/jakimś dedykowanym softem
bezpośrednio na kamerę. Co się wtedy dzieje?
Dwie kamery przyłączone do jednego NVR'a to wielki błąd, ponieważ każdy NVR aktualizuje ustawienia kamery tj. date i czas co wpływa na poprawne nagrywanie na rejestratorze.
Jeśli natomiast kamera obsługuje multicast lub strumień RTSP po UDP to raczej nie powinno nic zrywać - ale to już zależy od kamery.
 
W gruncie rzeczy moje pytanie dotyczy konkretnej sytuacji, tj. jestem na etapie finalizowania zakupu TS-251A. Tenże QNAP
ma obłużyć mi na "dzień dobry" 1 kamerę, a docelowo w przeciągu pół roku 3 (lub 4, w zależności od topologii). Z czego
jedna kamera bedzie w LANie, 3 kolejne będą w innej lokalizacji geograficznej. Kamery z przedziału 500-700 zł, więc chyba nie celuję
w padlinę, chociaz jeszcze nie zdecydowałem się na żadne konkretne modele ponieważ chcialbym uniknąć przykrych niespodzianek
typu - stream nagrywa się na TS-251A, a użytkownik w tym czasie nie może podejrzeć obrazu z kamery z poziomu komórki
(logując się bezpośrednio na web kamery, a nie na QNAPa).
Jeśli natomiast kamera obsługuje multicast lub strumień RTSP po UDP to raczej nie powinno nic zrywać - ale to już zależy od kamery

Mógłbyś może zatem podać przykład takiej kamery gdzie może być jednoczesna rejestracja na macierz QNAPa oraz podgląd na komórce?