Pomoc Jednostronna synchronizacja szyfrowanych dysków przez VPN i zamiana po awarii

badsector

Passing Basics
Beginner
15 Luty 2016
21
3
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć drogie forum!

Zastanawiam się nad możliwością realizacji następującego scenariusza, który pozwoliłby na synchronizacje wszystkich ustawień i danych między serwerami przez VPN i ich prostą podmianę w razie awarii:
  1. dwa serwery TS-451 i TS-251 w 2 oddzielnych lokalizacjach i sieciach (OK)
  2. wszystkie dyski na serwerach szyfrowane (OK)
  3. serwer TS-451 połączony przez VPN z drugą siecią (OK - VPN Client)
  4. dysk #1 z TS-451 ma synchronizować się w całości jednostronnie na #2 z TS-251 (??? wszystkie ustawienia i dane z TS-451, szyfrowane)
  5. dysk #1 z TS-451 ma synchronizować wybrane katalogi jednostronnie z zachowaniem wersji na #3 z TS-451 (OK - Hybrid Bakup Sync)
  6. dysk #1 z TS-251 ma synchronizować się w całości jednostronnie na #4 z TS-451 (??? wszystkie ustawienia i dane z TS-251, szyfrowane)
  7. dysk #4 z TS-451 ma synchronizować wybrane katalogi jednostronnie z zachowaniem na #3 z TS-451 (OK - Hybrid Bakup Sync)
Czy jest możliwe, żeby w przypadku awarii dysków #1 z TS-451 lub #1 z TS-251 po prostu podmienić je dyskami #2 z TS-251 i #4 z TS-451 ? W puste miejsca dokupić nowe dyski, zaszyfrować i już?

Mam nadzieję, że wszystko dobrze opisałem. W załączniku rycina :D

Pozdrawiam!

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.6.0883 build 20190316
Model serwera: QNAP TS-451 i TS-251
 

Załączniki

  • Sketch20190321B.png
    Sketch20190321B.png
    634,5 KB · Wyświetleń: 62
Korzystam już z tego, ale tą metodą mogę synchronizować tylko Shared Folders ("Select the source and destination folder from the drop-down menu.)".

W jaki sposób mogę synchronizować backupować cały nas żeby odtworzyć całość w razie awarii? RAID nie jest opcją.

Co raz mniej mi się ten cały Qnap i S podobają. Mam serwer i jak padnie płyta to co? Rozwala system i dyski. Musimy mieć jakąś kopie całości żeby wszystkiego przez 2 tygodnie ponownie nie ustawiać.
ps. Czy można przenieść ten wątek do działu "Archiwizacja i przywracanie"? Chyba lepiej będzie tam pasować.
 
wątek przeniesiony.

W jaki sposób mogę synchronizować backupować cały nas żeby odtworzyć całość w razie awarii? RAID nie jest opcją.
NAS to NAS - ale powtarzam , to nie kopiuje ustawień - tylko dane!

Mam serwer i jak padnie płyta to co? Rozwala system i dyski. Musimy mieć jakąś kopie całości żeby wszystkiego przez 2 tygodnie ponownie nie ustawiać.
Bullshit ! Przekładasz dyski do nowego nasa i lecisz dalej z tym koksem, przerabiałem to jak padła płyta głowna u klienta - codziennie przewalali 5 GB danych , zdjęcia, pdfy , Excel - przełożyłem dyski do innego QNAPa (całe szczęscie miał tylko więcej zatok) , 15 minut poźniej firma działa dalej , a ja mam czas na reklamacje nasa.

Co raz mniej mi się ten cały Qnap i S podobają.
Oh - temat rzeka - zrób to sam - szybciutko wrócisz jak zabraknie ci czasu na zarządzanie.

Musimy mieć jakąś kopie całości żeby wszystkiego przez 2 tygodnie ponownie nie ustawiać.
Polecam temat - Disaster recovery - a co do Q , kopia 3-2-1 i UPS , pokrywa to 90% problemów w PL.

nie jest łatwo - ale jest kupa nauki, czasami dostaniesz po łapach, ale jak działa to jesteś naprawdę szczęśliwym człowiekiem !
 
Mam serwer i jak padnie płyta to co? Rozwala system i dyski. Musimy mieć jakąś kopie całości żeby wszystkiego przez 2 tygodnie ponownie nie ustawiać.
Bullshit ! Przekładasz dyski do nowego nasa i lecisz dalej z tym koksem, przerabiałem to jak padła płyta głowna u klienta - codziennie przewalali 5 GB danych , zdjęcia, pdfy , Excel - przełożyłem dyski do innego QNAPa (całe szczęscie miał tylko więcej zatok) , 15 minut poźniej firma działa dalej , a ja mam czas na reklamacje nasa.
Co w takiej sytuacji: nas padnięty, kupujemy nowego, przekładamy dyski i okazuje się, że dyski też walnięte.

W naszej księgowości parę lat temu piorun strzelił i spaliło połowę kompów z dyskami. Z NASem może być tak samo.

Kopie danych możemy zrobić, ale co z całym systemem NASa i szyfrowaniem dysków. Czytam i czytam różne strony i wątki, ale nadal nie wiem na 100% co z całym systemem NASa i szyfrowaniem dysków?
 
Tak, właśnie czekam i czekam na jakiekolwiek informacje od nich.
Ustawienia które można zapisać i odtworzyć z pliku:

QNAP Turbo NAS Software User Manual

"Backup/Restore Settings

• Back up System Settings: To back up all the settings, including the user accounts, server name, network configuration and so on, click "Backup" and select to open or save the setting file. Settings will be backed up include: User, Group, Shared Folder, Workgroup, Domain, and LDAP, Windows File Service, Mac File Service, NFS, FTP, WebDAV, Network Backup, User Home, Password Settings, SNMP, and Backup Service."