Pomoc Kamera obrotowa PTZ

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam
Czy ktoś z forum ma info czy takie kamery działają z Qnap-em a właściwie z programem QVR lub QVR Pro ?
Mam zamiar kupić kamerę ale max budżet to 1300zł

Moje typy:
BCS-SDIP1204-W OBROTOWA KAMERA IP 2MPX 1080P
1.3MPX kamera WiFi obrotowa PTZ IP P2P HD FOSCAM
Zewnętrzna kamera IP WiFi obrotowa Full HD ZOOM SD
2MPix Obrotowa Kamera IP WiFi 1080p 5x Zoom 128GB
Parę miesięcy temu jeden z użytkowników pochwalił się kameą szybkoobrotową PTZ (załączył również zdjęcia z zbliżonymi gołębiami), nie mogę namierzyć tego posta proszę o pomoc.
Ewentualnie jeśli ktoś pamięta jaka to była kamera również proszę o info.
 
Witam, podłączam się pod temat i dodam pytanie czy warto?
Dziadek-NET - natomiast w temacie BCS - mam BCS 1,3 Mpx i działają spoko, ale tylko na ONVIF więc niestety mają ograniczone możliwości. Jak czytam tu o "markowych" kamerach to widać, że mają wiele funkcji, które na ONVIF nie działają - dla przykładu mam kamerę BCS na ONVIF i EDIMAXA który chodzi na dedykowanym profilu i z tego BCS nie dostaje żadnych notyfikacji ( mimo prawidlowych ustawien) a z edimaxa przychodzą bez problemu. Generalnie następną kamerę chyba jednak kupię "markową".
 
Witam

Nie mając żadnych danych kupiłem klika kamer (po testach oddałem 3-y ;))
FOSCAM EFI9928P
GEMINI GT-SD21L4-10X
OMEGA-20P10-6
OMEGA 21P22-6

Według mnie z powyższej 4-i najlepszą kamerą jest OMEGA-20P10-6, dla czego:
* przede wszystkim zakup w kraju gwarancja 24miesiące
* zadowalający zoom x10 jak na moje potrzeby
* wykrywanie i sterowanie PTZ z poziomu QNAP-a
* najostrzejszy obraz ze wszystkich wymienionych modeli


OMEGA-20P10-6
Na minus: Waga najlżejsza ze wszystkich, trochę dziwacznie wygląda ;), brak polskiego menu
Na plus: na ONVIF QNAP wykrył bez problemu, pełne sterowanie PTZ z poziomu QNAPA :), również program Hikvision iVMS-4200 Client a także rejestrator Hikvision wykrywa kamerę i pozwala nią sterować, najostrzejszy obraz ze wszystkich wymienionych modeli, przybliżenie 10x ale mam wrażenie że około 15x

OMEGA 21P22-6
Na minus: trochę zniekształcony obraz ostry tylko w centralnym miejscu na drugim miejscu zaraz po OMEGA-20P10-6, brak polskiego menu, obudowa miejscami plastikowa :/
Na plus: na ONVIF QNAP wykrył bez problemu, pełne sterowanie PTZ z poziomu QNAPA :), również program Hikvision iVMS-4200 Client a także rejestrator Hikvision wykrywa kamerę i pozwala nią sterować, według producenta zoom to 22, jeśli ta kamera ma rzeczywiście zoom x 22 do model OMEGA-20P10-6 ma zoom 15-18x (zamiast 10)

GEMINI GT-SD21L4-10X:
Na minus: QNAP nie wykrył mi kamery, grzanie się kamery, obraz ostry tylko w centralnym miejscu.
Na plus: masywna obudowa waga prawie 4kg i wygląd kamery, polskie menu

FOSCAM EFI9928P:
Na minus: QNAP nie wykrył mi kamery, mały zoom 4x, zniekształcony obraz ostry tylko w centralnym miejscu.
Na plus: obudowa i wygląd, polskie menu
 
Czy może ktoś polecić inne kamerki działające i sprawdzone z QVR Pro?
Najbardziej interesują mnie kamerki zewnętrzne obrotowe i statyczne (coś niedrogiego i działającego) i wewnętrzne...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kamera onvif
  2. kamera obrotowa