Pomoc Kamery i Licencja do TS-453Pro

bednar

Entry Technician
Q Associate
12 Luty 2013
32
8
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 GbE
Witam

Potrzebuję 2 kamery zewnętrzne i 2 wewnętrzne.
Domyślam się że muszę dokupić 2 licencje do serwera.
Taniej niż na tych stronach licencji nie kupię:
QNAP - licencja na 1 kamerę (kanał) dla usługi Surveillance Station • www.kamery-ip.com
LIC-CAM-NAS-1CH Camera License Pack 1 - LIC-CAM-NAS-1CH - LIC-CAM-NAS-1CH w Morele.net

A co do kamery myślałem ale nie wiem czy nie za słaba jak na dzisiejsze czasy:
Hikvision DS-2CD2012F-I 4mm 1.3MPix, BULLET IP Camera, 4mm, True Day Night, 1 3” progressive scan CMOS, H.264 MJPEG, Support du - Systemy zabezpieczeń

Potrzebuję coś dobrego sprawdzonego w dobrej cenie. Będę potrzebował na wszystko fakturę.
Co możecie polecić?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-453Pro
 
Przyłączam się do wątku

Są też inne kamerki które mają już 4MPix która nie wiele jest droższa:
Hikvision DS-2CD2042WD-I F4 IP Bullet camera, 4MPix, PoE, True Day Night, 1 3” progressive scan CMOS, H.264 MJPEG H.264+, Sup - Systemy zabezpieczeń

albo droższa gdzie obiektyw ma 6mm
Hikvision DS-2CD2042WD-I F6 IP Bullet camera, 4MPix, PoE, True Day Night, 1 3” progressive scan CMOS, H.264 MJPEG H.264+, Supp - Systemy zabezpieczeń

czy ktoś posiada wymienione modele jestem ciekaw jaka jest jakość.
 
Używam już bardzo długo kamer firmy Hqvision HQ-MP1340T-IR HQ-MP3040T-IR (są to już starsze modele) i jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem miałem możliwość sprawdzenia kilku innych producentów, ale te wypadały najlepiej względem obrazu w nocy i szerokiego kąta widzenia. Działają dobrze zarówno na S jak i na qanpie.
 
Używam już bardzo długo kamer firmy Hqvision HQ-MP1340T-IR HQ-MP3040T-IR (są to już starsze modele) i jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem miałem możliwość sprawdzenia kilku innych producentów, ale te wypadały najlepiej względem obrazu w nocy i szerokiego kąta widzenia. Działają dobrze zarówno na S jak i na qanpie.

Możesz udostępnić obraz z kamery?

Ciekaw jestem jaka to jakość.

Znalazłem na youtube filmy z jakości i zdecydowałem się na:
Hikvision DS-2CD2042WD-I F4

Chce te 4 kamery zasilić D-Link DES-1008P PoE myślicie że sprzęt wydoła?

Kamery mają do 5 W max, a switcha można obciążyć do 45 W.
 
dołączam się do pytania.
mam qnap ts-453A i stoję przed zadaniem postawienia monitoringu w małej firmie
(szef zadecydował - gdy ktoś w nocy przywozi śmieci na teren przed firmą)

2 kamerki zewnątrz 3 wewnatrz
połączenie sieciowe kablem
zewnątrz zasięg max 10m
widoczność dobra w nocy
jakość - aby było widać twarze
jedna na zewnątrz dobrej jakości, podgląd ze smartfona i rejestracja
wewnątrz jakieś tanie

i teraz pytania:
jakie firmy najlepsze?
jakie modele?
jakie oprogramowanie ?
i co z licencjami - czy dokupić i gdzie?
 
Witam

Kamerki dotarły. Kupiłem 4 szt Hikvision DS-2CD2042WD-I F4 i switcha D-Link DES-1008P PoE.

Pierwsze wrażenie
Małe urządzenie ale bardzo dobrze wykonane. Metalowa obudowa z uchwytem z możliwością regulacji. Trochę mnie tylko zdziwiło, że przewody są trochę za mało zabezpieczone jak na montaż na zewnątrz. Ale zakupiłem 2 puszki hermetyczne i będzie po problemie.

Jakość obrazu
I tu kolejne zaskoczenie przy standardowych ustawieniach:
jakosc.jpg

Jakość jest super. Oczywiście można zwiększyć jakoś i będzie jeszcze lepiej ale te parametry mi wystarczą.

Konfiguracja
Niestety albo stety. Kamera ma wyłączony "Auto DHCP" po skorzystaniu z aplikacji Aplikacja SADP problem został szybko wykryty i rozwiązany.
QNAP wykrył bez problemu i od razu można było oglądać podgląd i włączyć nagrywanie.

Teraz tylko dużo miejsca na dysku :D i do boju.

Mogę polecić wszystkim zakup tych kamer jestem zadowolony z zakupu.
Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam.
 
"bednar" czy kupiłeś kamery w tym sklepie z którego wklejałeś linki ?
Jeśli tak czy faktycznie jest na kamery 36 miesięcy gwarancji ?
w opisie tak piszą tylko nie wiem czy tak faktycznie jest.

 
Możesz wrzucić zrzuty obrazu za dnia i w nocy?

Wysłane z telefonu.
Przyłączam się do prośby poprzednika -Fixxer1.
Jestem zainteresowany kupnem tego modelu kamery w najbliższym czasie.

Dopiero teraz miałem chwilę na zrzuty.

Dzień
dzien.jpg

Noc
noc.jpg

"bednar" czy kupiłeś kamery w tym sklepie z którego wklejałeś linki ?
Jeśli tak czy faktycznie jest na kamery 36 miesięcy gwarancji ?
w opisie tak piszą tylko nie wiem czy tak faktycznie jest.

Tak kupiłem w sklepie z linka. Nie wiem jak jest z tą gwarancją. Nie zastanawiałem się w chwili obecnej walczę z kablami na zewnątrz do montażu. Wydaje mi się, że jeśli jest na stornie w opisie 36 miesięcy to tyle jest. Jak się dowiem napiszę.

Działa na tej kamerce detekcja ruchu z poziomu Surveillance Station?

Oczywiście wszystko da się ustawić dla wybranej kamery oraz dla wszystkich naraz.
Skończyłem montaż teraz konfiguracja i zostął mi zakup licencji.

Pisałem w pierwszym poście o licencji do kamer.
Witam

LIC-CAM-NAS-1CH Camera License Pack 1 - LIC-CAM-NAS-1CH - LIC-CAM-NAS-1CH w Morele.net

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Beta Build 20170104
Model serwera: QNAP TS-453Pro

Zastanawiam się czy te licencje będą do mojego QNAPa pasować. Bo w opisie Morele jest:
Klucz aktywacyjny do Surveillance Station Pro QNAP NAS 1 Channel. Pozwala na zainstalowanie dodatkowych kamer w programie Surveillance Station Pro. Zgodny z Surveillance Station Pro TS-x69 Pro, TS-x69L, TS-x69U series.

Różnica jest duża ponieważ na stronie http://sklepqnap.pl/ wynosi 245 zł za sztukę a morele sprzedają za 143 zł.
Kupiłem na morele wszystko jest OK. Polecam