Pomoc Kamery na strzelnice

wutzger

Nowy użytkownik
Noobie
3 Marzec 2017
1
1
3
34
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Moja pierwsza poważniejsza robota, we względu na nietypowe zadanie chciałbym:
- kamere ip
- zasilana poe
- jakość obrazu musi być dobra, żeby było widać przestrzeliny, najmniejsza będzie o średnicy 5,56mm

I teraz dochodzimy do meritum mojego tematu przez który nie potrafię przebrnąć, jak wiecie kamerę będzie przed tarczą, nie może być za wysoko bo jakiś początkujacy będzie w nią strzelać i aby uzyskać dobry kąt nie może być za blisko tarczy (będzie na ziemi, a tarcza plus minus bedzie na wysokosci metra), a chciałbym jak sie da wykorzystać Bullseye Camera Systems. Teraz posiadamy trzy analogi model cf08-2812/4 o parametrach 800TVL ogniskowa 2.8-12mm które nie zdaja egzaminu, są oddalone plus minus w odległości 120 cm od tarczy, tarcza na wysokości metra daje to obraz taki że widać przestrzeliny tylko w dolnej części tarczy.

Kończąc moja wypowiedź potrzebowałbym najlepiej kamerki o ogniskowej 50 mm, ale na allegro widziałem w takich cenach że kupno 10 sztuk to chyba inwestor musiałby sprzedać nerkę :D, jest za 350 zł analog o ogniskowej 50 mm, ale rozchodzi się o to że tarcze oddalone są o 200 m od stanowisk strzeleckich, więc chciałbym przesłać obraz droga radiowa, przeszukiwałem ogólnie allegro i jedyne co mi wpadło w oko to NIGHTLIFE PLUS ZXTECH o parametrach 2mpx/imx322/2.8-12mm nic ciekawszego nie znalazłem, próbowałem szukać w guglach, lecz nie znam sprawdzonych stron o dobrych cenach, niestety ogniskowa 12 mm to moim zdaniem za mało, ale co ja mogę wiedzieć, jakiś obeznany w sprzęcie niech dorzuci swoje 5 groszy
 
Witam,
To jest temat , który bardzo mnie interesuje z racji tego, że sam strzelam. Mam do pokonania dystans 300 metrów.
Robiliśmy próby z kamerkami, które mieliśmy w domach i w firmach, ale polegliśmy.
 
Siadł mi ipad a poza tym nie cierpię pisania na tym wynalazku. Teraz siedzę przed kompem i postaram się dokładnie opisać moje potrzeby na strzelnicy.

Interesuje mnie możliwość obserwacji tarczy a dokładnie przestrzelin na odległość 300 metrów.
Leżę sobie i strzelam, spoglądam na monitor (np. smartfon) i widzę gdzie jestem.
Kamera IP, sygnał przesyłany po wifi. Jako monitor, smartfon, ipad lub laptop.
Czyli nie ma mowy o pełnym monitoringu. Wiem, że odbiegamy od głównego tematu tego działu, ale nie mogłem sie oprzeć gdy zobaczyłem post kolegi.
Mam możliwość ustawienia , np. w połowie osi, wzmacniacza wifi. Problemu z zasilaniem 230V również nie ma.
Jakie kamery? jaki soft? Jak zrzucić fotki na qnapa w czasie rzeczywistym? Czy ćwiczyliście podobne tematy.?
Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.
 
Zreasumujmy dwie kwestia.
Jeśli kamera ma patrzyć na odległość 300m to zaden problem, pod warunkiem że będzie mieć bezpiecznie ogniskową powiedzmy do 100m. Może to być kamera IP typu box + obiektyw.

Jeśli kamere chcesz zamontować 300m dalej od punktu, z którego strzelac co z jednej strony jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość obrazu to też nie ma problemu ponieważ stawiasz most Ubiquiti panelowy i po sprawe - np. NanoStation2 i zestawiasz bridge.
- z drugiej jednak strony, co jeśli ktoś postrzeli kamere? :p

Mysle ze musicie sie sami zastanowic co potrzebujecie.
 
Witam,

Ok. Faktycznie wyraziłem się mało precyzyjnie za co przepraszam.:s

Kamera stoi na przeciwko tarczy. Tyle i potrzeba. Od 1 metra do powiedzmy 2 metrów. Sygnał z tej kamery przesyłamy na odległość do 300 metrów do strzelca, który skutek swojego strzału widzi na swoim smartfonie (Android, iOS), tablecie lub laptopie. Mając taki podgląd, może na bieżąco wnosić poprawki do kolejnych strzałów.

Możliwości postrzelenia kamery nie będzie, więc tym tematem możemy się nie zajmować.

Dla wyjaśnienia dopisze jeszcze, że są lunety obserwacyjne, które przeznaczone sa do obserwacji dalekich obiektów, np. ptaków, które spełniają swoje zadania w 100%. Po założeniu aparatu fotograficznego możemy robić bardzo ciekawe zdjęcia.

Wróćmy jednak do kamer i możliwości obecnej techniki aby ogarnąć ten temat. Głównie chodzi o aspekt finansowy. Kupno kamery i pozostałych potrzebnych rzeczy będzie tańsze od zakupu lunety obserwacyjnej, których koszt zaczyna się od 3tys. w górę. Potrzebuje takich kamer 3-4 sztuki. :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. strzelanie do tarczy kamera
  2. Monitoring