Pomoc Kanały z kablówki (Vectra) udostępniane za pośrednictwem QNAP.

kt000s

Entry Technician
Q Associate
13 Grudzień 2015
43
2
8
41
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Przy zakupie internetu dostałem "przy okazji" dekoder (ADB-3831CD(X)) z telewizji kablowej Vectra. Ćwiczył ktoś podłączenie dekodera do QNAPa? Czytające na ten temat rozwiązania widzę 2:
1. Podłączyć do QNAP tuner USB kompatybilny z moim QNAP. Do tunera tego podłączam kabel koncentryczny z sygnałem telewizyjnym (wyjście RF OUT). Zadziała to? Przełączanie kanałów będzie wtedy wykonywane za pośrednictwem pilota od dekodera?

2. Zakup modułu na USB pod karty CI i podłączenie go do QNAP. Np. coś takiego: Karta USB TBS 5980 CI + pilot - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T W Vectra musiałbym wtedy wymienić obecny dekoder na kartę CI. Ćwiczył ktoś takie rozwiązanie? Co z kompatybilnością takiego modułu do TS-251?

Może są jeszcze jakieś inne opcje, które u was działają?

Telewizora nie mam w domu, a całe ćwiczenia ma na celu okazjonalne oglądanie kanałów telewizji kablowej na tablecie, telefonie lub laptopie.
 
Straszna cena jak za takie urządzenie. Nie bardzo rozumiem z czego wynika. Tym bardziej źle, że nie ma pewności działania. Fanem telewizji nie jestem więc i naziemna telewizja będzie wystarczająca. Sądziłem, że dodatkowe 50 kanałów uda się wystawić na QNAPie.


Z rekomendowanych tunerów USB pod TS-251, który polecacie? Jak rozumiem wtedy wszystkie urządzenia u mnie "w sieci" będą mogły niezależnie oglądać kanały?
 
Jak uda Ci się zainstalować tvheadend to powinieneś móc oglądać na wszystkich urządzeniach jeśli serwer Ci podoła.
Jeśli chodzi o tuner to musisz szukać kompatybilnego ze swoim sprzętem.
Ja mam coś takiego :
ai.imged.pl_cyfrowy_tuner_dekoder_tv_usb_dvb_t_mpeg_4_hdtv_125_763215.jpg
 
...oglądać zdalnie poprzez streamowanie wybranego kanału:)

Przykładowo po tym jak podłączę tuner DVB-T chciałbym móc oglądać niezależnie programy na tablecie i komórce.
 
Jeszcze jedno mnie zastanawia... Jak podłączę dekoder do tunera USB w QNAPie to przełączanie kanałów będzie odbywać się poprzez zmianę kanałów na dekoderze (poprzez pilot dekodera)? To też pewne ograniczenie.

Dodatkowo zakładam, że na każdym urządzeniu będzie musiało być oglądane to samo.

Sam temat mulitpleksu nie ma tu znaczenia chyba to to kablówka a nie transmisja DVB-T.
 
A tak summa summarum - ma ktoś już rozwiązaną tą kwestię? Lubię jaki mi miga TVN24 w trakcie pracy a że mam monitor 34' to bez problemu zmieszczę okno z telewizją. Mam full pakiet z Vectry, ale z uwagi, że nie chcę odpalać telewizora (który zresztą stoi w salonie), to zmuszony jestem do płacenia za weeb.tv (którego dni są już raczej policzone...) Chętnie zobaczyłbym Vectrę na monitorze, w sumie nieważne czy za pośrednictwem Qnap'a czy też w inny sposób...
Co prawda Vectra umożliwia oglądanie TV online, ale liczba dostępnych kanałów jest godna pożałowania...
 
To jeszcze raz... Od Vectry oprócz internetu mam również telewizję (DVB-C) dostępną za pomocą dekodera dostarczonego przez Vectrę (ADB-3831CD(X)). Ponieważ nie mam telewizora chciałbym przekazać sygnał z dekodera kablówki na tuner DVB-T wpięty do NASa. Następnie dalej do urządzeń takich jak laptop czy tablet.

Opisałem to powyżej: TV Vectra->DVB-C->DVB-T->PC/tablet.

Ktoś to przećwiczył? Może jest jakaś inna alternatywa?
 
Kup tuner i podłącz do komputera i będziesz miał TV.
Ale będziesz miał tylko nie kodowany pakiet, który leci w DVB-C jeśli taki jest.
Możesz też próbować kupić tuner analogowy na USB i też go podłączyć do komputera zyskasz pewnie większy pakiet kanałów.
Jeszcze jest jedna opcja.
Można zainstalować aplikację : TVHeadend i może ona wam przekaże obraz.
 
Nie jestem vectrowcem ale tylko podpytam o to czy przypadkiem sygnał dostarczany na wasz kabel nie jest kodowany ? Bo wszystkie wasze dyskusje mogą być jałowe jeśli idzie to przez kartę w tunerze czesto parowaną, gdzie bez boxkey'a żaden softcam tego nie ruszy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/kana%C5%82y-z-kabl%C3%B3wki-vectra-udost%C4%99pniane-za-po%C5%9Brednictwem-qnap.16433/