Pomoc Karta PCI-E typu adapter do dysków SSD M.2 NVMe czy jest zamiennik dla QNAP QM2-2S ?

Fotograf

Nowy użytkownik
Noobie
16 Styczeń 2018
2
0
1
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,
czy ktoś z Użytkowników korzysta lub testował w QNAP serii TS-x53B - karty PCI-e typu adapter - umożliwiających podłączenie dysku SSD -
M.2 NVMe

Na "aledrogo" spotkałem takie karty, dostępne w wersji single od ok.30zł i dual 70zł. Ciekaw jestem czy można nimi zastąpić karte QNAP np. QM2-2S do dysków M.2 która jest zdecydowanie droższa.

Z informacji które znalazłem wynika tylko, że tanie adaptery mają następujące parametry:

"karta PCI-e adapter umożliwia podłączenie dysku NGFF m.2 key "M"
obsługiwane rozmiary dysków to: 22x30, 22x42, 22x60, 22x80
kompatybilność wsteczna z pci-e 3.0, 2.0, x4 x8 x16 slot
-śledź karty 120mm,
12V i 3.3V,
botowalna, zastosowania komputer stacjonarny, -adapter obsługuje key m.2 "M" port PCI-e praz m2 "B" przez port SATA,
-płyta główna musi obsługiwać NVMe "

-czy ktoś używa/testował podobne, alternatywne do karty np. QNAP QM2-2S, rozwiązanie karty/adaptera na PCI-E do dysków SSD M,2 NVMe?
-jak rozwiązał kwestie śledzia karty?
-czy konieczne było instalowanie dodatkowego chłodzenia i jak ten problem rozwiązać?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3
Model serwera: QNAP TS-453B
 
Ostatnio rozbudowałem TS-473 o dysk ssd Samsung 970 EVO Plus 512GB. Na standardowym porcie m.2 dysk nie był wykrywany.
Zakupiłem adapter PCIe -m.2 na alledrogo za 16.99 pln + koszt przesyłki. Dysk jest jest rozpoznawany przez NAS'a.
Z info na stronie qnap'a dowiedziałem się że adaptery thirdparty nie mogą być wykorzystywane jako storage. I tak chcę go wykorzystać jako cache.
 
Ostatnio rozbudowałem TS-473 o dysk ssd Samsung 970 EVO Plus 512GB. Na standardowym porcie m.2 dysk nie był wykrywany.
Zakupiłem adapter PCIe -m.2 na alledrogo za 16.99 pln + koszt przesyłki. Dysk jest jest rozpoznawany przez NAS'a.
Z info na stronie qnap'a dowiedziałem się że adaptery thirdparty nie mogą być wykorzystywane jako storage. I tak chcę go wykorzystać jako cache.

podasz model, lub link ?
 
U mnie taka karta typu adapter z dyskiem NVme działa ale tylko jako cache. Jest szybsza reakcja systemu, ale przy dużych transferach już nie ma takiego super efektu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zamiennik QM2 do NVMe
  2. Karta m.2 nvme