Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-253D-8G

szymek2020

Nowy użytkownik
Noobie
2 Kwiecień 2021
7
2
3
54
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

ogólnie mam 3 pytania związane z qnapem który posiadam.

1)
Posiadam wolny dysk m.2 1TB i zastanawiam się czy dodając kartę rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-253D-8G coś uzyskam więcej niż np wewnętrzny cache samej maszyny? jaka dodatkowa korzyść z tego będzie ? w maszynie mam dwa dyski działające w RAID 1 czyli kopia dysku pierwszego.

2)
Kolejna kwestia jaka mnie zastanawia to dwa porty LAN, jeżeli podłącze ona pod jeden switch to maszyna mi się wysypuje i nie jest widoczna w sieci. A teoretycznie powinienem mieć szybszy transfer z 1Gb/s na 2,5Gb/s - jak to opcjonalnie ustawić? generalnie adresacja musi być różna w IP i przy założeniu, że to ruszy z dwoma różnymi IP, to jeżeli będę wgrywać np przez FTP czy zmapowany dysk na określone IP to przecież ruch będzie kierowany na konkretne IP a nie rozdzielone. Chyba, że założenie tego jest takie, że część użytkowników korzysta z IP X a inna z Y?

3)
Jeżeli podłączę dysk pod USB, to jestem w stanie w jakiś sposób zwiększyć przestrzeń dyskową maszyny, chciałbym wydzielić np dodatkowy dysk pod zapis QVR Pro który obsługuje kamerę IP. Obecnie wydzieliłem 2TB z dysków wewnętrznych na zapis kamery ale jeżeli dałoby się przekierować zapis na zewnętrzny dysk podpięty pod USB to było by super. Obecnie nie mam jeszcze adapteru czy dysku na USB, więc nie mogę przetestować w taki sposób jaki bym chciał.

dziękuję za odpowiedz.
 
3) Nie.
2) Jeśli masz switcha/router który ma prędkość 2,5 GB to zadziała na 2,5 GB , w każdym innym wypadku nie.
1) jeśli ci tylko cache SSD potrzebny .. wolałbym te 1000 zł wydać gdzie indziej.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253d
  2. jaki dysk ssd do nas
  3. QM2-2P10G1TB
  4. przestrzeń
  5. karta rozszerzeń