Pomoc Karta sieciowa do TS-351

gkaminski

Nowy użytkownik
Noobie
28 Czerwiec 2020
1
0
1
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
Przeglądając forum nie trafiłem na podobny temat. Chciałbym mojego NASa (TS-351) wyposażyć w kartę Wi-Fi. Z tego co widzę na liście kompatybilności nie ma żadnych kart sieciowych pci-e.
Przeglądając jednak forum qnap.com trafiłem na temat, w którym jeden z użytkowników (PiotrJakub) umieścił w slocie M2 adapter do pci-e i kartę sieciową.
Czy ktoś próbował takiego rozwiązania z kartą wifi? A może nie ma co kombinować i lepiej kupić kartę wifi na USB (jaką :))?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1354
Model serwera: QNAP TS-351
 
Cześć,
Przeglądając forum nie trafiłem na podobny temat. Chciałbym mojego NASa (TS-351) wyposażyć w kartę Wi-Fi. Z tego co widzę na liście kompatybilności nie ma żadnych kart sieciowych pci-e.
Przeglądając jednak forum qnap.com trafiłem na temat, w którym jeden z użytkowników (PiotrJakub) umieścił w slocie M2 adapter do pci-e i kartę sieciową.
Czy ktoś próbował takiego rozwiązania z kartą wifi? A może nie ma co kombinować i lepiej kupić kartę wifi na USB (jaką :))?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1354
Model serwera: QNAP TS-351

Co do karty sieciowej Wi Fi na USB to ja kupiłem taką Karta sieciowa USB TP-Link TL-WN823N - 8368940973 - oficjalne archiwum Allegro Ale nie jest widoczna w samym Qnapie. To znaczy nie wiem jak ją wykryć żeby Qnap ją widział jako urządzenie i na przykład łaczył się z routerem za po mocą Wi Fi. Ale karta jest widoczna w virtualkach (Windowsa i lunuxa) i działa normalnie. Sam Qnap jednak jej nie widzi. Dodam że ta karta jest na liście wspieranych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta wifi