Kasowanie plików

JurasM_PL

Nowy użytkownik
Noobie
13 Listopad 2009
6
0
1
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam
Posiadam Qnapa ts-239.
Przed reinstalacją jednego z komputerów pracujących w sieci skopiowałem zawartość jego dysku systemowego c: do katalogu na NAS.
Po udanej reinstalacji i przekopiowaniu potrzebnych plików z NAS na komputer chciałem usunąć niepotrzebne już pliki jednak przy próbie usunięcia ich wyskakuje "odmowa dostępu". Próbowałem już zmiany atrybutów, próbowałem usunąć przy pomocy TuneUp i nic. Próba usunięcia Total Commanderem również nic nie daje. Jak mogę zrobić porządek z tymi plikami?
 
Czy próbowałeś usunąć te pliki korzystając z konsoli (rm -r ścieżka_do_folderu_z_danymi)? Nie wiem jaki jest Twój poziom wiedzy - nie chcę pisać o rzeczach być może oczywistych.

pozdrawiam
Moli
 
Mam podobny problem, nie moge usunąc żadnego pliku ani folderu z katalogu PUBLIC. Jestes zalogowny jako admin, mam urpawnienia R/W Dostaje błąd Failed to delete, gdzie w logach znaleźć powód dlaczego usuwanie jest niemozliwe? W dzienniku błedów nie jest to wyjaśnione. PRobuje usuwać przez File station jak z poziomu windowsa gdzie mam udostepnione te katalogi.
 
Wracam do tematu bo zaczyna mnie to irytować.... poradziłem sobie z tym problemem w ten sposob że włączyłem konto admin i zalogowalem sie na nie i pokasowałem co trzeba. Ale zgodnie z poradami na forum i nie tylko konto admin powinno być wylączone wiec normalnie używam konta xxx z uprawnieniami admina. Mimo że to konto ma dokladnie takie same uprawnienia to nie mogę usuwać plików i katalogów z katalogu public. Zarowno przez aplikacje FileStation jak i z poziomu windowsa do ktorego mam udostępnione te wolumeny.
Połączono posty:

a czy przypadkiem wolumen z udziałem Public , nie jest WORM (WriteOnceReadMany) ?
Gdzie to sprawdzić czy jest WORM? Ale skoro pomaga przelogowanie się na "admina" to chyba nie tu problem....
 
ma wszystko

1679919622639.png
 
Chyba się nie da. Z tego co widzę to katalogi mają uprawnienia w Public:
1679938380698.png

Brakuje uprawnień write dla grupy. Jak tworzysz te katalogi? Kto jest ich właścicielem?
 
Nie pamietam już, albo stworzylem recznie z poziomu windowsa ale stworzone z poziomu aplikacji do torrentów (Transmission)
Początkowo też myslalem że to wina Transmission ale wylaczylem tą aplikacje w qnapie a i tak nie dało się nic usunąć jesli jestem zalogowany jako user XXX
Połączono posty:

Nie pamietam już, albo stworzylem recznie z poziomu windowsa ale stworzone z poziomu aplikacji do torrentów (Transmission)
Początkowo też myslalem że to wina Transmission ale wylaczylem tą aplikacje w qnapie a i tak nie dało się nic usunąć jesli jestem zalogowany jako user XXX
jak mogę edytowac uprawnienia dla tych podkatalogow ?
 
Właśnie się zastanawiałem, czemu te podkatalogi w Public nie są tworzone przez tego samego użytkownika z którego chcesz je usunąć. To chyba byłoby najprostsze podejście.
 
Panowie czegoś tu nie rozumiem.... ja nie uzywam w ogole konta "admin", uzywam "xxx". Windows jest zalogowany na qnapie kontem "xxx", tak samo wchodzę na qnapa logujac sie przez xxx. Dlaczego więc nie mogę ruszyć tych plików? Sprawdziłem też że nie mogę stworzyć żadnego katalogu w tych katalogach ani wkleić tam żadnego pliku. Mogę za to stworzyć obok w glownym folderze Public dowolny katalog i dowolny plik tam wkleić. Więc odmowa dostępu jest tylko do tych już stworzonych podkatalogow - prawdopodobnie przez Transmission.
 
więc - transmission działa jako inny user , przez co Twoje zwykłe konto nie ma praw do niego
nie widze innego wyjaśnienia ?
Połączono posty:

polecam zainstalować sobie WinSCP , włączyć SSH (w qnapie) i zalogować się jako admin i sprawdzić jaki user robi pliki w folderze Public

1680110474076.png


PPM
1680110491547.png

1680110516186.png

kto jest właścicielem każdego katalogu który robi problemy ?
 
Przecież transmission jest aktywne na qnapie i działa na userze na ktorym sie loguje na nim czyli "xxx". Nie umiem sobie tego wytłumaczyć dlaczego to nie dziala. Poza tym user xxx ma pelne prawa admina więc dlaczego nie miałby uprawnien żeby cokolwiek zmienić stworzonego przez innego usera?
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. konto admin
  2. transmission 2.94
  3. qnap jest wyłączony
  4. usuwanie
  5. usuwanie folderu