Kilka pytań o funkcje Qnapa i wybór modelu

dajidalov

Nowy użytkownik
Noobie
9 Marzec 2016
2
0
1
49
QNAP
null
Ethernet
10 Mbps
Witam,

szukając rozwiązań do domu trafiłem na jedną z recenzji Qnapa. Nigdy nie miałem styczności z tego typu urządzeniami więc przed zakupem chciałbym rozwiać kilka wątpliwości.

Moje oczekiwania:
1. Dysk sieciowy
Tutaj raczej sprawa jest dla mnie dość oczywista.

2. Tworzenie kopii zapasowych plików, obrazów dysku i ich dalszy upload do chmury (One Drive lub Google Drive)
Tutaj jak rozumiem muszę zadbać, aby jakiś program na laptopie (np. EaseUS) tworzył pliki kopii i wrzucał je w daną lokalizację na Qnapie tak?
Następnie mógłbym ustawić Qnapa, aby z tej lokalizacji pliki były synchronizowane np. z One Drive tak?
Czy jest może jakiś łatwiejszy bardziej optymalny sposób?

3. Pobieranie plików z wykorzystaniem sieci torrent
Jak to działa w praktyce? Muszę wrzucić w daną lokalizację na Qnapie pliki .torrent i ew. skonfigurować gdzie ma je zapisać?

4. Uruchamianie multimediów na TV
Tutaj zastanawia mnie jak wygląda takie strumieniowanie w praktyce. Jaka jest najprostsza opcja aby odtwarzać np. filmy po połączeniu telewizora z Qnapem przez HDMI - chodzi mi o sterowanie. Czy muszę zawsze uruchamiać laptopa aby uruchomić odtwarzanie? Czy mogę to zrobić wchodząc na Qnapa przez telefon, a może wystarczy podłączenie muszki bezprzewodowej i sterowanie za jej pomocą lub skorzystanie z samego pilota, który jest w niektórych wersjach. Nie mogę jakoś sobie tego w praktyce wyobrazić :)
Aha czy możliwie będzie uruchomienie filmu z polskimi napisami?

Wymagania jak widać mam raczej niskie stąd ostatnie pytanie czy wystarczy mi Qnap TS-251 czy (w odniesieniu do pytania 4) może Qnap TS-251+, który różni się chyba tylko pilotem?
 
Tutaj jak rozumiem muszę zadbać, aby jakiś program na laptopie (np. EaseUS) tworzył pliki kopii i wrzucał je w daną lokalizację na Qnapie tak?
Następnie mógłbym ustawić Qnapa, aby z tej lokalizacji pliki były synchronizowane np. z One Drive tak?
Czy jest może jakiś łatwiejszy bardziej optymalny sposób?
To w jakim kierunku bedziesz wykonywał kopie nie ma znaczenia, oczywiście szybciej wykonasz je lokalnie na NAS niż w chmurę, więc twoja wersja klient->NAS->chmura jest OK

Czym sobie to zrobisz tj wybór aplikacji i metody zależy od potrzeb. Na forum masz co najmniej kilka propozycji.

3. Pobieranie plików z wykorzystaniem sieci torrent
Jak to działa w praktyce? Muszę wrzucić w daną lokalizację na Qnapie pliki .torrent i ew. skonfigurować gdzie ma je zapisać?
Dodasz je albo przez Panel web QTS albo bezpośrednio w aplikacji (rtorrent, transmission), albo przez zewnętrzne usługi. Możesz również użyć zamontowanego udziału "watch" na PC aby zautomatyzować proces. Metodę wybierz sam wg upodobań.

Tutaj zastanawia mnie jak wygląda takie strumieniowanie w praktyce. Jaka jest najprostsza opcja aby odtwarzać np. filmy po połączeniu telewizora z Qnapem przez HDMI - chodzi mi o sterowanie. Czy muszę zawsze uruchamiać laptopa aby uruchomić odtwarzanie? Czy mogę to zrobić wchodząc na Qnapa przez telefon, a może wystarczy podłączenie muszki bezprzewodowej i sterowanie za jej pomocą lub skorzystanie z samego pilota, który jest w niektórych wersjach. Nie mogę jakoś sobie tego w praktyce wyobrazić
Odpal sobie w youtube jakiś film z prezentacją Kodi na Qnapie, zobaczysz jak wygląda to w praktyce. Możesz używać zarówno samego pilota Qnapa, pilota na telefonie jak i urządzenia USB (mysz, klawiatura). Nie musisz odpalać do tego laptopa/PC.

Aha czy możliwie będzie uruchomienie filmu z polskimi napisami?
Tak

Wymagania jak widać mam raczej niskie stąd ostatnie pytanie czy wystarczy mi Qnap TS-251 czy (w odniesieniu do pytania 4) może Qnap TS-251+, który różni się chyba tylko pilotem?
Tak seria x51, x53 i x51+ spełnią twoje wymagania.
x51 od x53+ różnią się poza pilotem takim małym szczegółem jakim jest procesor.
 
Wielkie dzięki za rozwianie pierwszych wątpliwości :)
 
Trochę więcej mocy nie zaszkodzi proponuję 253A, mam go od kilku. Używam go do multimediów, kopi, różnych połączeń np. ftps://, jestem mega zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka