Pomoc Kilka serwerów ftp pod tym samym adresem IP

milwis

Passing Basics
Beginner
24 Sierpień 2017
14
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 GbE
Witam.

Mam problem z podłączeniem się za pomocą windows explorera w windows 10 z serwerem FTP, który postawiony jest na porcie 2099. Na tym samym IP stoi już jeden serwer FTP na porcie 21. Z tym drugim na 2099 mogę bez problemu połączyć się przez przeglądarkę i wszystko działa jak należy ale gdy próbuje go dodać jako miejsce sieciowe w eksploratorze to wywala mi błąd
Wystąpił bład podczas dostępu do folderu. Upewnij się czy nazwa pliku została wpisana poprawnie i czy masz uprawnienie dostępu do tego folderu.
Innymi słowy windows ma problem z podłączeniem do serwerów na innym porcie niż 21. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20180725
Model serwera: QNAP TS-469 PRO
 
Drugi pojawiający się czasami błąd to
Wystąpił błąd podczas otwierania folderu na serwerze ftp. Upewnij się czy masz uprawnienia dostepu do tego folderu.

Szczegóły:

200 type set to A
227 entering passive type

Nie pamiętam dokładnie ostatniej linijki także może się troszkę różnić ale na pewno kod błędu to 227
Kolejna informacja:
W przypadku gdy próbuje połączyć się po porcie 2099 to dostaje komunikat z post nr 1.
Gdy po porcie 2100 ( ten działa w przeglądarce oraz programach typu WinSCP) dostaje info z postu drugiego.
Na jednym z anglojęzycznych forów znalazłem rozwiązanie problemu z tym komunikatem poprzez zmianę ustawienia o nazwie w QNAP "odpowiadaj zewnętrznym IP na zapytania połączeń FTP z trybem pasywnym". Należało to włączyć i podać rzeczywiste zewnętrze IP. Po zrobieniu tego dostaje komunikat:
Wystąpił błąd podczas otwierania folderu na serwerze ftp. Upewnij się czy masz uprawnienia dostepu do tego folderu.

Szczegóły:
Limit czasu operacji został przekroczony.
Działa.
Należało w ustawieniu powyżej tj zakres portów pasywnych zdefiniować pewien zakres, który da się przekierować na Waszym routerze, a następnie go właśnie przekierować.

Temat do zamknięcia, mam nadzieję, że komuś się przyda.