Pomoc Klient torrent dla QNAP z ARM

MisterK

Nowy użytkownik
Noobie
4 Styczeń 2019
10
0
1
QNAP
TS-210
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Przez ostatnie 6 lat z powodzeniem używałem Transmission 2.84-b26. Szczególnie podobał mi się dodatek Torrentwatch.

Ostatnio (zupełnie niepotrzebnie jak się później okazało) zrobiłem reset systemu. Zrobiłem przywracanie systemu z pliku, ale Transmission już nie działało. Po czym okazało się, że w QNAP Store nie ma już ani Transmission ani żadnego innego klienta torrent. Znalazłem i zainstalowałem Transmission 2.94. Średnio mi się podoba, bo po pierwsze jest ubogi w opcje (brak Torrentwatch), a po drugie, nie wiedzieć czemu nie ściąga nic z z jednego z dwóch prywatnych torrentów, do których jestem przyzwyczajony (Could not connect to tracker). Mimo, że wersja 2.94 jest z nim kompatybilna.

Jakiego innego klienta polecacie dla tak starej platformy? Może ma ktoś plik qpkg z Transmission 2.84 na ARM?
Jaki może być powód błędu "could not connect to tracker"?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.6 Build 20200821
Model serwera: QNAP TS-210
 
zmień NASa to będziesz miał większy wybór - ARM = tanio= mały wybór .. przerabiałem to.

Dzięki. Wiem, że najlepiej zmienić NAS, ale najtańszy QNAP z Intelem to co najmniej 1100 zł. Gra nie warta świeczki w stosunku do cen abonamentów VOD. Obecny NAS służy mi dobrze już wiele lat i myślę, że jeszcze pociągnie długo. Nie chciałbym żeby ten wątek dryfował w kierunku innych rozwiązań.

Nie potrzebuję wielkiego wyboru: jeden klient obsługujący moje źródło torrentów z opcją ładowania automatycznego po RSS feed. Naprawdę nie ma nic? Może chociaż znajdzie się ktoś z Transmission 2.84? To by mi w zupełności wystarczyło.
 
Będzie ciężko z tym QPKG.
A nie pomyślisz nad FlexGet (powinno być w optware) + folder watch ?

konfig jest w dość prosty w YAMLu:
Kod:
schedules:
  # Run every task once an hour
  - tasks: '*'
    interval:
      hours: 1
tasks:
  stb:
    rss: 'SOME_RSS_LINK'
    accept_all: yes
    download: /data/
 
Będzie ciężko z tym QPKG.
A nie pomyślisz nad FlexGet (powinno być w optware) + folder watch ?

[/code]

O tym nie wiedziałem, ale niestety ten klient nie jest obsługiwany przez serwis torrentów, z którego korzystam.

Mogę używać:
  • Deluge
  • KTorrent
  • qBittorrent
  • rtorrent
  • Transmission
  • Flox
  • Flud
Zainstalowałem jeszcze qBittorrent, ale nie potrafię go uruchomić. Adres http://192.168.1.100:6363/ nie odpowiada.
 
ale co ma RSS do klienta ?
RSS możesz pobrać za pomocą czegokolwiek - sam plik torrent musi być obsłużony za pomocą klientów z listy wymienionej przez Ciebie.

OK, czyli ten FlexGet to nie klient torrent. Próbowałem już go zainstalować, ale nie wiem czy to będzie możliwe. Wydaje mi się, że nie zgadza się wersja Pythona, co jest pewnie związane z ARM. Wywala mi jakiś błąd przy próbie instalacji Pip, ale to już pewnie temat na inny wątek.
 
Tak było na stronie Flexget FlexGet

Ale błąd nadal ten sam

[~] # pip install flexget
-sh: pip: command not found
Zresetowałem jeszcze raz cały system, zainstalowałem Python i Optware. Teraz błąd jest inny. Jednak chodziło o wersję Pythona

[~] # python get-pip.py
DEPRECATION: Python 2.7 reached the end of its life on January 1st, 2020. Please upgrade your Python as Python 2.7 is no longer maintained. pip 21.0 will drop support for Python 2.7 in January 2021. More details about Python 2 support in pip can be found at Release process - pip documentation v21.0.dev0 pip 21.0 will remove support for this functionality.
/tmp/tmpxKYJ75/pip.zip/pip/_vendor/urllib3/util/ssl_.py:387: SNIMissingWarning: An HTTPS request has been made, but the SNI (Server Name Indication) extension to TLS is not available on this platform. This may cause the server to present an incorrect TLS certificate, which can cause validation failures. You can upgrade to a newer version of Python to solve this. For more information, see Advanced Usage - urllib3 2.0.0.dev0 documentation
/tmp/tmpxKYJ75/pip.zip/pip/_vendor/urllib3/util/ssl_.py:142: InsecurePlatformWarning: A true SSLContext object is not available. This prevents urllib3 from configuring SSL appropriately and may cause certain SSL connections to fail. You can upgrade to a newer version of Python to solve this. For more information, see Advanced Usage - urllib3 2.0.0.dev0 documentation

^CERROR: Operation cancelled by user
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transmission
  2. transmission 2.94
  3. Rtorrent
  4. 4.3.3 transmission
  5. KTorrent
  6. transmission arm
  7. Deluge