Pomoc Klonowanie całego NAS-a na nowego - jak to zrobić ?

blachu

Nowy użytkownik
Noobie
10 Luty 2010
6
1
3
Opole
QNAP
TS-419U
Ethernet
1 GbE
Witam

Do tej pory jakoś sobie radziłem z qnap-ami, ale teraz piszę po pomoc.
Mam starego qnapa model TS-419U z oprogramowaniem 4.3.3 i jest on członkiem domeny. Użytkownicy i ich uprawnienia do plików są ściągane z domeny.
Kupiłem nową macierz TVS-873 z oprogramowaniem 4.3.6 .
Stara macierz ma RAID-a 5 nowa RAID-a 6
Jak przegrać całą zawartość starego qnapa na ten nowy aby wszystkie ustawienia i uprawnienia do plików się przeniosły ?
Może jakiś klaster stworzyć a potem go rozpiąć ?
Nie chcę przenosić dysków bo to trochę ryzykowne (wiadomo - dane są najważniejsze).

Dalibyście jakąś podpowiedź ?

pozdrawiam
Darek
 
Jak przegrać całą zawartość starego qnapa na ten nowy aby wszystkie ustawienia i uprawnienia do plików się przeniosły ?
migracja za pomoca dysków
Kompatybilność dla potrzeb migracji serwera NAS - QNAP

Może jakiś klaster stworzyć a potem go rozpiąć ?
Nie ma czegoś takiego w QNAPie.

Nie chcę przenosić dysków bo to trochę ryzykowne (wiadomo - dane są najważniejsze).
Masz domenę i nie masz kopii plików ? No comment!
 
Dzięki za odpowiedź. Niestety przy migracji dyskowej ustawienia AD idą w kosmos i chyba uprawnienia do plików z AD też. Tu najbardziej chodzi właśnie o przeniesienie uprawnień do plików. Przeniesienie samych plików to nic trudnego. Może jest jakieś polecenie w stylu "robocopy" z windowsa, które przenosi uprawnienia z jednego nasa na drugiego ?
 
Dzięki, chyba tylko to mi pozostało.
Jak sprawa się zakończyła ?
Założyłem zgłoszenie w helpdesku i ........ otrzymałem info, że TYLKO migracja dysków jest możliwa a o uprawnieniach to ani słowem.
Za taki helpdesk to ja bardzo dziękuję, szkoda mojego czasu.
Udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu poprzez zastosowanie RTRR z jednoczesnym ACL-em.
Wadą rozwiązania jest czas kopiowania danych. 1GB kopiuje 1 godzinę.
Czyli da się !
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. robocopy
  2. klonowanie dysków
  3. migracja danych z dysków