Pomoc Klonowanie dysku z laptopa do QNAP

tomekbady48

Entry Technician
Q Associate
3 Grudzień 2017
37
2
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
uprzejmie proszę o poradę/pomoc: czy możliwie jest KLONOWANIE (zawartość plus struktura) dysku systemowego w laptopie do serwera QNAP? Czy ewentualnie operacja KLLONOWANIA może zostać zaplanowana wg danego harmonogramu?
Jeżeli KLONOWANIE dysko C: do NAS jest wykonalne, to za pośrednictwem jakiej aplikacji?

Oczywiście do synchronizacji danych używam Qsync. Zastanawiam się, czy oprogramowanie Hybryd Backup Syns spełniłoby moje oczekiwania odnośnie klonowania dysku laptopa do NAS.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 
Tak. dziękuję.
Pardon, najpierw zadałem pytanie, zamiast kliknąć w odnośnik. Mea culpa!
Raz jeszcze dziękuję.
Połączono posty:

A czy program Veeam Agent for Microsoft Windows FREE jest odpowiednikiem/następcą Veeam Endpoint Backup Free?

Pytam, bo jako nie mogę znaleźć w sieci Veeam Endpoint Backup Free...
 
Tak możesz używać Veeam Agent for Windows, sam korzystam w firmie do robienia kopii swojego kompa - wskazujesz że kopia ma się robić na nas-a i jazda.
Dzięki za info.
Czy kopia systemu w NAS wymaga osobnej partycji czy może być wykonana na istniejącej partycji zawierającej już jakieś dane?
 
Dziękuję za info, bo przyznam, że zdziwiłem się, nie znajdując nigdzie oprogramowania o nazwie Veeam Endpoint Backup Free...

Cześć
Link gdzie znajdziesz soft Veeam Agent for Microsoft Windows FREE . Do ściągniecie potrzebna rejestracja na stronie. Możesz to obejść i wykorzystać hasło ze strony z "robakiem" w nazwie.
Nie bierz się za ściąganie VeeamBackup&Replication bo waży 10 GB
Soft, o którym mowa robi kopie full, przyrostowe.
Możesz odtworzyć system na inną maszynę lub odzyskać pojedyncze pliki.
Połączono posty:

Dzięki za info.
Czy kopia systemu w NAS wymaga osobnej partycji czy może być wykonana na istniejącej partycji zawierającej już jakieś dane?
Możesz wskazać dowolny folder na udostępnionym zasobie.
 
Cześć
Link gdzie znajdziesz soft Veeam Agent for Microsoft Windows FREE . Do ściągniecie potrzebna rejestracja na stronie. Możesz to obejść i wykorzystać hasło ze strony z "robakiem" w nazwie.
Nie bierz się za ściąganie VeeamBackup&Replication bo waży 10 GB
Soft, o którym mowa robi kopie full, przyrostowe.
Możesz odtworzyć system na inną maszynę lub odzyskać pojedyncze pliki.
Połączono posty:


Możesz wskazać dowolny folder na udostępnionym zasobie.
Dzięki śliczne za porady. Niestety, nie wiem, gdzie szukać wspomnianego hasła, jak strona... 😒
 
Czas potrzebny na weryfikację strony, będzie dłuższy niż założenie konta. Nawet jak dołożysz czas na założenie konta mejlowego fejk.
Z założenia nie ufam stronom, które udostępniają pliki bez sum kontrolnych. Choć ta podana przez ciebie wygląda na czystą ( weryfikacja zabrała mi 40 min )
Czasy się zmieniły i trochę nie wierzę, że ktoś non-profit udostępnia przestrzeń na soft. Tak było w czasach tucows.
Jeśli jest możliwość, zawsze pobieram soft od producenta. Inaczej przez piaskownicę.
Taniej, szybciej, bezpieczniej. :)
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia systemu
  2. Windows
  3. Pc agent
  4. Veeam
  5. kopia systemu windows 11
  6. Windows 7
  7. kopia
  8. veeam free