Pomoc KODI 15.1 BETA problem z pluginem weeb.tv

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam !
Nowa wersja Kodi używa nowszej bibloteki librtm.so.1 dla odtwarzania strumieni rtmp, niestety HD Station 3.x używa wersji librtm.so.0 dlatego np jest problem z wtyczką weeb.tv - wtyczka działa ale nie działa odtwarzanie strumieni.
To tak dla inforamcji dla korzystających z tej wtyczki :)
Oczywiście jest to beta więc coś może nie działać ale to wina paczki HD Station 3.x
 
Podlinkuj bibliotekę pod starą nazwę, ew. przekopiuj ze starej paczki librtm.
Jak tylko będę w domu to się pobawię :)
Pobawiłem się i działa:
wystarczy skopiować librtmp.so.1 z linkem librtmp.so.0 do folderu /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HD_Station/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ i voila ! Strumień działa.
Pliki wziąłem z patcha do wersji Kodi 15.1 nazwanej mykodi 15 z forum.qnap.com od kolegi father_mande :)
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Witam,

Moja wersja kodi to 15.2 i po ostatnim updacie nie działa stream w weebtv, sprawdziłem logi i jest problem z librtm.so.1
Problem w tym że jestem makaron w tym temacie i nie mam pojęcia jak podmienić te pliki.
System jaki używam mac osx 10.11 czy mógłbym prosić o instrukcje co zrobić krok po kroku jak i również skąd pobrać plik do podmiany.

Wielkie dzięki.
 
Witam,

Moja wersja kodi to 15.2 i po ostatnim updacie nie działa stream w weebtv, sprawdziłem logi i jest problem z librtm.so.1
Problem w tym że jestem zielony w tym temacie i nie mam pojęcia jak podmienić te pliki.
System jaki używam mac osx 10.11 czy mógłbym prosić o instrukcje co zrobić krok po kroku jak i również skąd pobrać plik do podmiany.

Wielkie dzięki.

Zobacz post #3 :) - ale masz najnowsza wersję pluginu do weeb.tv ? Bo jest wersja version 0.2.0 ( ~ beta1 dated 02-10-2015) już. Sprawdź ją zanim będziesz grzebać w plikach.
 
hej,

mam najnowszą wersje, próbowałem obu tak na wszelki wypadek i jest dokładnie to samo.
nie jestem aż takim laikiem :)
Co do postu #3 :) nie pytałbym o nic tylko bym zrobił co trzeba jak bym wiedział co i jak.
ściągnąłem juz pach od kolegi father_mande i zalogowałem się do qnap przez ssh tylko teraz co dalej??????? co dokładnie wpisać krok po kroku.

Mój log z kodi
ERROR: Unable to load librtmp.so.1, reason: librtmp.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
11:39:15 T:140602006923008 ERROR: CDVDPlayer::OpenInputStream - error opening [rtmp://37.48.112.237/channel/1314/liveHI live=true pageUrl=token swfUrl=924164530]
 
No to skoro nie jesteś takim laikiem to nie wiem jaką masz trudność - podałem ci gdzie szukać jakich plików i gdzie je masz umieścić - ja do tego używam mc - też mam maka więc też używam terminala :)
Więć chyba najpierw musisz na qnapie zainstalować midnigt commandera :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Czesc wszystkim, moze powiedziec jak zainstalowac midnighr commandera na qnapie? Utknalem na pierwszym kroku. Rowniez dzwignalem sobie HD Station i weeb tv przestal mi dzialac. Sama wtyczka dziala ale nie odtwarza zadnych kanalow.
Z góry dzieki za pomoc :)
 
Podlinkuj bibliotekę pod starą nazwę, ew. przekopiuj ze starej paczki librtm.
Jak tylko będę w domu to się pobawię :)
Pobawiłem się i działa:
wystarczy skopiować librtmp.so.1 z linkem librtmp.so.0 do folderu /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HD_Station/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ i voila ! Strumień działa.
Pliki wziąłem z patcha do wersji Kodi 15.1 nazwanej mykodi 15 z forum.qnap.com od kolegi father_mande :)

Czesc, Mozecie mi wytlumaczyc:
1) skad wziac "librtmp.so.1" i jak go skopiowac z linkiem librtmp.so.0?
2) nie listuje mi folderu .../.qpkg/ -> ale jak daje szukaj plik to w sciezce podczas wyszukiwania widze taki folder
qnap1.png


Z góry dziekuje.
 
pkt 2) - DANKE! :)
a pkt 1) - skad wiac "librtmp.so.1"?

tak w ogole to troche srednio rozumiem o co autorowi chodzilo :)
"wystarczy skopiować librtmp.so.1 z linkem librtmp.so.0 do folderu /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/HD_Station/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ i voila ! Strumień działa."
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/kodi-15-1-beta-problem-z-pluginem-weeb-tv.7711/page-2