Pomoc Kodi 16, myKodi17 problem z filmami

Nero

Entry Technician
Q Associate
10 Listopad 2016
57
7
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Build 20170104
Model serwera: QNAP TS-251C

Dziś zauważyłem problem z odtwarzaniem fimów w Kodi 16 oraz myKodi 17.
W tym pierwszym obraz co jakiś czas zamienia się w rozsypane wielokolorowe kwadraty, zapętla się i odtwarza w kilkusekundowych fragmentach po czym przeskakuje itp.
W drugim po odtworzeniu niektórych plików program po prostu wyłącza się i wracamy do ekranu głównego HD Station.
Dzieje się to na pliku mp4, mkv ale to nie jest regułą
Przed aktualizacją QTS-a do 4.3 takie rzeczy się nie działy ( w Kodi, myKodi nie miałem ), wszystko chodziło płynnie.

Zainstalowane codeki to CodexPack 4.3.0.1

Może ma ktoś z was pomysł jak temu zaradzić ??

P.S.
W Video Station problem nie występuje
 
W takim razie gdzie szukac problemu ???
Z kodi bardzo fajnie mi sie korzystalo, mam w nim porobione biblioteki itp wiec nie usmiecha mi sie zmieniac go na cos innego
 
A ten sam materiał sprawdzasz? który poprawnie działał na 4.2 ?? ja problemów na 4.3 żadnych prawie nie mam :) na kodi16 - jedynie to troszke zamulone menu ustawień ale obraz działa idealnie
 
Tak ten sam materiał.
Ogólnie to chyba wrócę na QTS 4.2
Był Twonky, działał Kodi, Chrom pod HDStation nie zamulał.
Odkąd zaktualizował mi się do 4.3 beta a teraz stable to cały czas coś wyłazi. Kodi 16 skacze, rozsypuje klatki, Mykodi 17 sam się wyłącza, Ram mam zapchany do 750 MB
Pomoc - Zapchany RAM

No i najważniejsze Nie ma już wsparcia dla Twonky. No chyba że można je jakoś zainstalować bo mam wykupioną na nim licencje ??
 
Tak ten sam materiał.
Ogólnie to chyba wrócę na QTS 4.2
Był Twonky, działał Kodi, Chrom pod HDStation nie zamulał.
Odkąd zaktualizował mi się do 4.3 beta a teraz stable to cały czas coś wyłazi. Kodi 16 skacze, rozsypuje klatki, Mykodi 17 sam się wyłącza, Ram mam zapchany do 750 MB
Pomoc - Zapchany RAM

No i najważniejsze Nie ma już wsparcia dla Twonky. No chyba że można je jakoś zainstalować bo mam wykupioną na nim licencje ??

A ile masz RAM-u zainstalowanego ?
Bo tego info nie podałeś :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ramu mam tyle co każdy QNAP TS-251C bo w nim chyba nie da się dołożyć ??
Czyli 884,89 Mb - Do obsługi Chrome i interface QTS chyba powinno starczyć ??
 
1GB ramu to trochę mało dla kodi/mykodi więc nie dziwota, że filmy się rwą :)
Z doświadczenia wiem , że do komfortowej pracy z qts-em potrzeba min2GB RAMu a do multimediów konieczne jest dodatkowe 2 GB. Tak więc ten twój nas to raczej się do tego nie nadaje.
BTW: akurat chrome jest trochę pamięciożerne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Nie, nie po prostu wymień na model w którym można powiększyć pamięć i będzie pan zadowolony :)
Teraz takie czasy: wszystko pamięcią staje !!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Dokładnie, tak jak kolega wyżej pisze. Różne serwery mają różne zastosowanie... nie można mowić ze Qnap jest w takiej cenie feee... równie dobrze mógłbym mówić, iż mój były dell z geforce i ssd był fee bo nie radził sobie z 4k. Każdy sprzęt musi być odpowiednio dobrany. Pamiętaj, iż rodzielczość to tylko jeden z wielu czynników, jest jeszcze kodek czy bitrate oraz inne parametry.
A porównanie tutaj Zyxela za 300 zł to troszkę nie na miejscu - chociażby porównaj wydajności sobie ich w operacjach na plikach lokalnie czy po sieci i tutaj zyxel będzie daleko w tyle
 
Nie, nie po prostu wymień na model w którym można powiększyć pamięć i będzie pan zadowolony :)
Teraz takie czasy: wszystko pamięcią staje !!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz mądrzejszy o doświadczenia dokładnie tak bym zrobił ale zachciało się poskąpić tych kilka stówek

A porównanie tutaj Zyxela za 300 zł to troszkę nie na miejscu - chociażby porównaj wydajności sobie ich w operacjach na plikach lokalnie czy po sieci i tutaj zyxel będzie daleko w tyle

Masz racje. Czuje jednak pewien zawód, że to HDMI to taki trochę pic na wodę. Niby jest, niby można obsługiwać nasa z tv za pomocą klawiatury i myszy ale co z tego jak zaczęły się ciąć filmy, chrome i facebook muli a Twonky straciło wsparcie

cały płacz o nowy FW, weź zrób downgrade i będzie Ci działało
poza tym - to jest BETA - coś ma prawo nie działać!

4.3.2.0050 Build 20170104 to chyba nie beta ??
 
4.3 obecnie to beta :) QNAP - QTS 4.3
Po to masz nas kolegów tutaj na forum aby pytać, dyskutować itp itd :)

Tutaj problemem może faktycznie jest ilość pamięci ram, 4.3 jest x64 więc i pamięć jest inaczej alokowana

na jednej ze stron o tematyce linuxa wyraźnie napisali "64-bit programs use about 50% more memory then their 32-bit counterparts."
 
1GB ramu to trochę mało dla kodi/mykodi więc nie dziwota, że filmy się rwą :)
Z doświadczenia wiem , że do komfortowej pracy z qts-em potrzeba min2GB RAMu a do multimediów konieczne jest dodatkowe 2 GB. Tak więc ten twój nas to raczej się do tego nie nadaje.
BTW: akurat chrome jest trochę pamięciożerne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i kolega trafił w 10
Przywróciłem nasa do ustawień fabrycznych. Załadował się QTS 4.3.2.0050 Build 20170104, myślałem że będzie 4.2 taki był od nowości, ale mówię spróbujemy.
Zabieram się za instalację KODi a tam komunikat Kodi Memory is not enought, QPKG_NAME can not be installed

no i wyszło że nowe KODI 16.0.2 b0329 musi mieć co najmniej 2 GB ramu, stare 16.0 (Jarvis) b0220 tego ograniczenia nie miało i chodziło.

Na razie zainstalowałem stare 16.0 Jutro zobaczymy przy testach czy nie pogryzie się z nowym QTS

Tak czy inaczej widzę że pozostaje mi polowanie na nowego/używanego nasa TS 251 + z 2 GB Ram

Szkoda tylko że obecny ma tylko kilka miesiecy :(
 
@Silas Mariusz - wyjmuj flaszke - bedziemy robić matematyke z klasy podstawowej
uruchomiłem własnie ponownie NASa - powyłączałem wszystko poza stacją wirtualizacji która ma przydzielone na sztywno 3,25 GM RAM (w sumie do dwóch maszyn).

zajęcie RAMu :
upload_2017-1-10_23-5-54.png


wolne - 731 RAM + 2570 SWAPa

Włączam plexa - nic nie odtwarzam:
upload_2017-1-10_23-6-55.png


Teraz transkoduje:
upload_2017-1-10_23-8-15.png


Zaczynam odtwarzać bez transkodowania:
upload_2017-1-10_23-9-0.png


Po zakończeniu odtwarzania:
upload_2017-1-10_23-10-59.png


##############

Z braku laku włączam na Windows KODI (mam 16 GB RAM) - 7643328 - wolnego po przeliczeniu 7643 MB RAM (małe przekłamanie bo dziele przez 1000 a nie 1024)
upload_2017-1-10_23-13-38.png


w tle Chrome, WOW, AIMP.

Włączone KODI - 7398204
upload_2017-1-10_23-14-32.png


Włączam odcinek --> 7311792
upload_2017-1-10_23-16-20.png


matematykę pozostawiam do policzenia :)

PS: KODI pod Windows mam w wersji BETA, taka sama wersja jak dla Q na forum.
Dla pełnego obrazu, niech ktoś posprawdza zużycie RAMu jak ja.