Pomoc Kodi - aktualizacja 17.1 do 17.3

qw0000

Nowy użytkownik
Noobie
14 Maj 2016
5
0
1
47
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam,

jakiś czas temu ręcznie zainstalowałem kodi 17.1. Teraz chciałbym zaktualizować oprogramowanie do wersji 17.3, jednak przy próbie wgrania nowej paczki wyskakuje błąd:
Następujące pozycje nie mogły być zainstalowane. Więcej informacji w logach systemowych.
W logach nic ciekawego nie ma (przynajmniej tych z poziomu webpanel'u). Zastanawiam się czy jest możliwe:
1. Ręczne zaktualizowanie zainstalowanej paczki do nowszej wersji.
2. Skopiowanie ustawień z backup'u po odinstalowaniu kodi 17.1 i zainstalowaniu świeżej wersji kodi 17.3.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0210 Build 20170606
Model serwera: QNAP HS-251
 
OK, dopuszczam możliwość odinstalowania 17.1, ale chciałbym wiedzieć czy można potem w 17.3 przywrócić bazę z informacjami np. o obejrzanych materiałach, czy też muszę to wszystko ręcznie od nowa wprowadzać.
 
Spróbuj
Import-export library - Official Kodi Wiki

Usuń 17.1 zainstaluj 17.3 zaimportuj meta dane.

Tylko czy konieczna jest zmiana na 17.3 wizualnie niczym się nie różni
W działaniu również nie odczuwam różnicy.

Dzięki, spróbuję z importem.

Wychodzę z założenia, że jeśli jest nowsza wersja eliminująca błędy w działaniu/luki w bezpieczeństwie to instaluję. Oczywiście nie od razu - niech inni bawią się w króliki doświadczalne.
 
Z małym poślizgiem, ale w końcu zaktualizowałem kodi. Po zapoznaniu się z funkcją eksportu stwierdziłem, że zrobię backup katalogu .kodi.
Odinstalowałem kodi 17.1, zainstalowałem czyste 17.3, uruchomiłem, aby utworzył początkowe dane. Potem zamknąłem kodi i skopiowałem pliki:
./addons - brakujące dodatki
./userdata/Database - pliki baz danych z datą wskazującą na użycie w kodi 17.1
./userdata/Thumbnails - nadpisałem całość
./userdata/addon_data - skopiowałem brakujące katalogi
./userdata/keymaps - nadpisałem całość, żeby mieć swoje ustawienia pilota
./userdata/*.xml - nadpisałem pliki ustawień

Wygląda na to, że wszystko działa jak wcześniej, łącznie z dodatkami, bibliotekami, informacjami o obejrzanych treściach itd.