Pomoc Kodi brak synchronizacji biblioteki z QNAP, działa tylko z Andkiem i Mac

misosz

Nowy użytkownik
Noobie
9 Kwiecień 2018
2
1
3
48
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
...nie wiem, czy się gdzieś zafiksowałem i nie potrafię spojrzeć na problem z innej perspektywy, czy faktycznie jest coś na rzeczy.

Nie jestem w stanie zmusić Kodi (17.5 z repo QNAPClub) na QNAP-ie do współpracy z bazą danych. Same bazy są tworzone, ale nie wyświetlają się w phpMyAdmin - tabele pokazują się dopiero po skonfigurowaniu Kodi na Androidzie i/lub Macu. Tutaj synchronizacja biblioteki działa bez najmniejszych problemów.
Kodi po dodaniu źródła (SMB) nie aktualizuje biblioteki i nie zapamiętuje zawartości folderu (filmy, seriale...) ale mogę plik odtworzyć z poziomu przeglądania plików.

Kodi pozwala dodać źródło, zapamiętać zawartość folderu i zeskanować bibliotekę na czystej instalce, bez podmiany plików (advancedsettings, sourcess, passwords). Plik sources.xml wskazuje wtedy na ścieżkę /share/Multimedia zawartość folderu wpada do biblioteki, folder ma opisaną i zapamiętaną zawartość...ale jak to połączyć z pozostałymi urządzeniami?

Na wszystie 3 urządzenia wrzucam te same pliki (advancedsettings, sourcess, passwords) w QNAP-ie lądują w folderze /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Kodi17/opt/.kodi/userdata

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0805 Build 20181228
Model serwera: QNAP TS-253BE
 
Nie wiem co kombinujesz ale postaw serwer plexa na qnapie i uzywj addonu do kodi
croneter/PlexKodiConnect

Dziękuję Pawliko :beer:, wszystko działa jak należy.

Panowie Administratorzy, otrzymałem zamierzony efekt i pomimo braku rozwiązania problemu, jak dla mnie temat do zamknięcia...chyba, że jakiś uparciuch będzie chciał się pomęczyć ;)