Pomoc Kodi dodawanie źródła

malma777

Entry Technician
Q Associate
30 Wrzesień 2022
51
3
8
40
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Prozę o pomoc bo główkuje już długo i nie mogą nic wymyślić albo porostu się nie znam. zainstalowałem na Xbox Kodi i chaciałbym dodać do niego źródło z filmami które mam na Nasie tylko nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc
 
W Kodi wybieraj kolejno:
Ustawienia/Media/Biblioteka/Wideo.../Dodaj źródło wideo/Przeglądaj/Otoczenie sieciowe (SMB) - wybierasz adres dysku - OK/ścieżka_do _filmów
lub
Ustawienia/Media/Biblioteka/Wideo.../Dodaj źródło wideo - tu klikasz brak i wpisujesz smb://adres_IP - OK/ścieżka_do _filmów
 
Albo zainteresuj sie czyms takim jak Plex albo Emby i wejdz w technologie z 21 wieku a nie z 19.
Osobiście korzystam z PLEX, ale KODI też mam np fo oglądania TV lub serwisów streamingowych (np. NETFLIX nie wykrywał mi, że mam ATMOS, a w KODI mogłem to wymusić) więc nie mów, że to technologia z XIX w. bo mimo, że interfejs jest archaiczny to w sieci LAN jak najbardziej jest jeszcze mocno użyteczny.
 
Osobiście korzystam z PLEX, ale KODI też mam np fo oglądania TV lub serwisów streamingowych (np. NETFLIX nie wykrywał mi, że mam ATMOS, a w KODI mogłem to wymusić) więc nie mów, że to technologia z XIX w. bo mimo, że interfejs jest archaiczny to w sieci LAN jak najbardziej jest jeszcze mocno użyteczny.
Mowilem o DLNA, nie o KODI, i tak, podtrzymuje zdane ze DLNA to jest najwieksze gowno ktore nawet nie jest standardem i dziala inaczej w kazdym modelu TV ;)
 
Mowilem o DLNA, nie o KODI, i tak, podtrzymuje zdane ze DLNA to jest najwieksze gowno ktore nawet nie jest standardem i dziala inaczej w kazdym modelu TV ;)
Sorry nie zauważyłem nic o DLNA i myślałem, że to o KODI mówisz. Jeśli chodzi o DLNA to to wcale nie działa :)
 
Proszę o pomoc zainstalowałem Kodi na Hd Station i po włączeniu nie wiem gdzie mam szukać swoich filmów które mam na Nasie. Jak wezmę dodaj źródło to co dalej ?
 
Z plex mam taki problem ze na Xbox nie odtwarza mi atmos we wszystkich filmach tylko w niektórych, nie bardzo wiem dlaczego chyba ze jest plex na qnap bezpośrednio. A jeszcze jak już rozmawiamy to kodi na qnap nie odtwarza HDR?
 
Xbox series X j problem jest taki ze kodi odtwarza wszystkie filmy poprawnie znaczy nie ma HDR ale za to dźwięk przekazuje do amplitunera poprawnie i tam gdzie jest atmos to jest atmos a za to plex aplikacja na Xbox tylko ni wkrótce filmy puszcza atmos a niektóre nie
 
Jest na qnap plex,

Ja mam konfig taki: qnap gdzie stoi serwer plex + nvidia shield pro = dolby vision, hdr, dolby atmos :).
I do oglądania wystarczy.

Nie wiem jak z kodi jest bo kiedyś używałem ale olalem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kodi
  2. emby
  3. netflix
  4. dlna
  5. xbox