Help Kodi (HD Station) przestał działać - nieprawidłowy podpis cyfrowy

robertrobo

Entry Technician
Q Associate
Dec 27, 2020
71
11
8
43
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cześć,

Czy Kodi przestał ogólnie działać na Qnapach w HD Station, czy tylko u mnie jest problem.
Nie można zainstalować żadnej wersji.
Jest komunikat: "Podpis cyfrowy stracił ważność".

Waldek

Entry Technician
Q Associate
Jul 8, 2010
36
6
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
Thunderbolt 20Gb/s
Witajcie,

Ja też mam ten problem. Po upgrade HybridDesk Station do wersji 4.2.3 - Kodi Matrix nie uruchamia się. Po kliknięciu w ikonę, chwilę "mieli", pojawia się czarny ekran i powraca do panelu głównego z ikonami.

Czy Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Pozdrawiam,
Waldek

trombocyt

Nowy użytkownik
Noobie
Jul 19, 2013
3
3
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Może, AppCenter - Ustawienia i odptaszkować "Zezwalaj na instalację bez ważnego podpisu cyfrowego" ?

Waldek

Entry Technician
Q Associate
Jul 8, 2010
36
6
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
Thunderbolt 20Gb/s
Zaktualizuj oprogramowanie do 5.0.1
Przeinstaluj Kodi z repo QNAPCLUB.eu
Niestety, zaktualizowałem oprogramowanie układowe do najnowszej wersji Beta 5.0.1.0234 oraz odinstalowałem poprzednie wersje Kodi Leia i Kodi Matrix i efekt jest ten sam.
Odinstalowałem najnowszego Kodi 19.4.1.0 i ponownie zainstalowałem - niestety podczas uruchamiana ciemny ekran na chwilę i powrót do pulpitu.
Spróbuję jeszcze powrócić do starszej wersji HybridDesk Station 4.2.2, tylko czy się uda na nowym oprogramowaniu układowym 5.0.1.0234 Beta?

Pozdrawiam,
Waldek

Waldek

Entry Technician
Q Associate
Jul 8, 2010
36
6
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
Thunderbolt 20Gb/s
Nie wiem jaki i czy w ogóle ma. Odinstalowałem HybridDesk Station w wersji 4.2.3 i powróciłem do wersji HybridDesk Station 4.2.2. Zainstalowałem Kodi w wersji 19.4.1.0 i wszystko zadziałało.
Czyli na nowym oprogramowaniu układowym w wersji Beta i ze starym HybridDesk Station w wersji 4.2.2 - Kodi działa.
Muszę tylko wszystkie ustawienia w Kodi poustawiać od nowa.
Może komuś się przyda to info.

Pozdrawiam,
Waldek

• Like
Reactions: robertrobo

kojot

Passing Basics
Beginner
Jan 19, 2011
13
1
3
41
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Czy można przywrócić HD Station do poprzedniej wersji bez utraty konfiguracji Kodi czy innych programów na HD Station?

Waldek

Entry Technician
Q Associate
Jul 8, 2010
36
6
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
Thunderbolt 20Gb/s
Niestety, nowe (przywrócone) HD Station usunie wszystkie dodatkowe aplikacje w tym Kodi. Trzeba je pobrać i zainstalować na nowo a potem ponownie konfigurować.
Pozdrawiam
Waldek

kojot

Passing Basics
Beginner
Jan 19, 2011
13
1
3
41
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Czyli pozostaje czekać, aż rozwiążą problem z Kodi i wyjdzie jakiś update.:(

Waldek

Entry Technician
Q Associate
Jul 8, 2010
36
6
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
Thunderbolt 20Gb/s
Niekoniecznie, możesz zrobić Backup swoich ustawień z Kodi na dysk zewn., a po ponownej instalacji przywróć je.

• Like
Reactions: kojot

robertrobo

Entry Technician
Q Associate
Dec 27, 2020
71
11
8
43
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Nowa oficjalna wersja systemu nie naprawia błędu, chociaż nie ma informacji o podpisie cyfrowym.
Na razie chodzi SMPlayer.