Pomoc Kodi wyświetla kilka wersji tego samego filmu/serialu

Ster

Entry Technician
Q Associate
15 Maj 2014
55
6
8
Radom
ster.wradomiu.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, mam na Qnapie TS 251 2GB zainstalowanego plexa i w HD station Kodi. Gdy chcę odpalić w Kodi jakiś film lub serial to ten sam plik wyświetla mi się po kilka razy (głównie tyczy sie to seriali). Załóżmy, że mam serial w 720p to na liście wyświetla mi się pięć plików w jakości SD i dwa HD, przy czym mogę odpalić tylko jeden plik HD i to ten, który fizycznie znajduje się na Nasie. Domyślam się, że jest to związane z transkodowaniem, dlatego wspomniałem o zainstalowanym Plexie. Czy to się jakoś ze sobą gryzie? Fizycznie na dysku nie ma żadnych zdublowanych plików (sprawdzałem), transkodowanie na serwerze jest wyłączone, a i Plex widzi wszystko normalnie. Czy ktoś z Was już się z czymś takim spotkał? Jest to trochę uciążliwe, gdy muszę przeskoczyć kilkanaście plików dodatkowo zanim dotrę do tego, który działa.
 
Na pewno nie ma to nic wspólnego z plexem i transkodowaniem. Coś takiego może się dziać jak np. potworzysz w folderach linki do innych folderów i kodi skanuje te same foldery po kilka razy w różnych miejscach.
Próbowałeś wyczyścić wszystkie biblioteki i przeskanować od nowa? Ewentualnie próbowałeś w kodi usunąć folder i podpiąć go od nowa?
 
Chyba tak kolega wyżej pisze plex domyślnie tworzy podkatalog w katalogu z filmem. Ja jak miałem zduplikowane pliki to 'Aktualizacja biblioteki' nie pomagała. Użyłem Ustawienia -> Wideo -> Biblioteka -> Wyczyść bibliotekę... i zniknęły
 
  • Lubię to
Reakcje: Ster
Nie widzę żadnych plików nawet ukrytych, ale jednak skądś Kodi je pobiera...
Ok, już mogę coś powiedzieć. Wyłączyłem w Kodi widok flików i folderów ukrytych i zrobił mi się porządek. Od razu zaznaczę, ze na serwerze nie ma żadnych plików ukrytych i na prawdę wiem co mówię ;) Dziękuję Wam za pomoc w rozwiązaniu problemu, pozdrawiam.
 
Nie skanujesz przypadkiem całej zawartości folderu share? To co piszesz o tych plikach s000.. wygląda jak byś włączył do skanowania foldery bibliotek z plexa.
Wykasuj wszystkie biblioteki i wyłącz ich tworzenie. Sprawdź czy nie masz ustawionej jakiejś funkcji dotyczących np trailerów. Podłącz do sekcji wideo wyłącznie foldery z filmami i sprawdź czy wtedy pojawiają się duplikaty. Zobacz czy w systemie qts, w transkodowaniu nie masz dodanych tych folderów. Jeśli masz to tymczasowo je usuń i sprawdź efekt.
 
Wrzuć jakieś foto z folderu w kodi i screna tego samego folderu oglądanego na kompie.
A tak rzutem na taśmę kodiego próbowałeś wywalić i ponownie zainstalować? Kodi jest ożeniony z HDPlayer qnapa. Jeśli masz go zainstalowanego to tam może być kłopot i się przekładać na kodiego, nawet jeśli HDPlayer jest wyłączony.
 
  • Lubię to
Reakcje: Ster
Wyłącz wszystkie biblioteki albo poszukaj opcji w kodi, która za to odpowiada. Sądzę że transkodowanie nie ma tu nic do rzeczy. Coś jest włączone, i powoduje że kodi za głęboko grzebie. Mam odpalonego plexa, kodiego, transkodowanie i nie mam takich jaj a foldery o których piszesz też są.