Kodi zniknie z App Center ?

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam !
Usłyszałem jakieś plotki o zaprzestaniu wspierania Kodi przez Qnap z powodu problemów licencyjnych.
Źródło w linku: [Cachem information] Kodi abandonned by QNAP ?????

QNAP NAS Community Forum - Login

Mam nadzieję, że to tylko plotka a nie prawda.


Send from IOS with Tapatalk
 
Nie ma co się dziwić, to było do przewidzenia. Wiele innych producentów urządzeń HTPC słynęło z Kodi i jak wiadomo kiedyś musiał nastąpić jego koniec.
Pamiętaj, że to nie decyzja QNAP a producentów Kodi.
Będziesz mógł posiłkować się ostatnim dostępnym buildem zgodnym z licencją lub skompilować samemu aktualnie dostępną wersje.

Ciężko ocenić stanowisko firmy QNAP, ale nie sądzę, aby chcieli płacić extra licencje producentom Kodi, skoro NAS jest NAS'em a nie HTPC - co innego w przypadku urządzeń HS. Ponadto z mojego punktu widzenia jeśli licencja Kodi będzie chociażby w cenie TwonkyMedia to z automatu QNAP ją odrzuci.

NAS był zawsze NAS'em a extra funkcjonalność dodatkiem. Ucierpi na tym Plex i wiele innych producentów HTPC.

Trzeba było robić donaty producentom Kodi?

$$$$ - chcą na tym zarabiać.
 
Pozwolę sobie nie zgodzić ze zdaniem Silasa. W każdym modelu z wyjściem HDMI głównym motorem napędowym marketingu były funkcje multimedialne , w końcu po coś dodali pilota. Cała reszta profesjonalnych funkcji była nieistotna. Dlatego brak kodi na pewno będzie odczuwalny. Może zastąpią go jakimś autorskim rozwiązaniem?
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
Chyba pora na zmianę tagu tematu "nieoficjalne" na "infomacyjne" :)
Chyba pora na zmianę tagu tematu "nieoficjalne" na "infomacyjne" :emoji_smiley:
Przy okazjie: w repo father_mande pojawiają się następne bety kodi 17 więc nie jest źle.
Ostatnia beta 3 działa naprawdę dobrze lącznie z wtyczką marknowTV :)
 
Będzie prościej. Aby skompilować appke na QTS 4.3.0 wystarczy Ubuntu 14.04 x64. Kompilowana appka jest kompatybilna z glibc w nowym systemie. Nie ma żadnego Segmentation Fault. A więc... każdy będzie mógł skompilować Kodi. Ba... ze strony QNAP można nadal ściągnąć wersje Kodi 16 dla 4.3.0.
 
Będzie prościej. Aby skompilować appke na QTS 4.3.0 wystarczy Ubuntu 14.04 x64. Kompilowana appka jest kompatybilna z glibc w nowym systemie. Nie ma żadnego Segmentation Fault. A więc... każdy będzie mógł skompilować Kodi. Ba... ze strony QNAP można nadal ściągnąć wersje Kodi 16 dla 4.3.0.

Tak, też widziałem te stare kodi w repo ale już go nie ma. Z tą kompilacją fajnie, na razie jednak nie działa mi combo container + linux station więc czekam na nawet nie wiem na co, bo help desl chyba zapomniał o moich ticketach:s.