Kompletna konfiguracja NASa - wsparcie.

Fabi_76

Nowy użytkownik
Noobie
24 Luty 2020
2
1
3
47
QNAP
TS-x31+
Ethernet
1 GbE
Witam,
Panowie Admini, jeśli post jest pod niewłaściwym tematem, proszę o przekierowanie.

Jakiś czas temu - ok 1 miesiąca - zakupiłem TS-431P2. Włożyłem 2 dyski, przygotowałem Raid, wykonałem update QTS i ....
Zabrakło mi czasu na dalsze prace oraz ... wiary, że to zadziała a raczej, że "będzie pan zadowolony".
Chodzi o to, że nie jestem na tyle biegły w tej dziedzinie by skonfigurować NASa tak, by było to wykonanie poprawnie, bezpiecznie a urządzenie wykorzystane we właściwy sposób.
QNAP zakupiony z myślą na magazynowanie dokumentacji oraz zdalnym i szybkim dostępie do danych w małej firmie/ działalności, archiwizacja danych i może 2 kamery.

Choć teraz spędzam znacznie więcej czasu w domu (wiadomo z jakiej przyczyny) to nadal nie mam spokojnej chwili by przysiąść do tematu.
I tu pojawiła się myśl a zarazem pytanie do kolegów z Forum.

Czy jest ktoś na forum, mieszkający w Katowicach lub okolicy, kto chciałby odpłatnie podjąć się w najbliższym czasie lub w przyszłości (trudno teraz określić kiedy):
- przedyskutowania co chciałbym wykonać, a co jest możliwe na danym sprzęcie (ruter, NAS, laptopy)
- wykonać konfigurację NASa po wcześniejszych ustaleniach
- poświęcić trochę czasu na przykazanie informacji co i jak zostało wykonane, ewentualnie co można jeszcze zrobić
- w razie potrzeby/ awarii/ rekonfiguracji być supportem zdalnym lub ma miejscu

Zależy mi na osobie z doświadczeniem z odrobiną cierpliwość gdy zadam "banalne" pytanie.
Czy ktoś z panów podejmie się tematu?
Może całe zadanie uda się załatwić na zdalnym lub w tzw wolnej chwili - choć preferowałbym na miejscu - kwestia do ustalenia.
Usługa jak najbardziej odpłatna - FV lub Zlecenie.
Miejsce - południowe Katowice.
Czekam na info.
Pozdrawiam
Fabian
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Podejmie