Kawa i papierosy Konfiguracja dysków TS - 351

makid81

Passing Basics
Beginner
2 Kwiecień 2019
13
1
3
42
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, obecnie w TS - 351 mam taką konfigurację:
1. M2 slot 1 - pusty
2. M2 slot 2 - pusty
3. SATA II - slot 1 - SSD 512 GB - system i dane często używane
4. SATA II - slot 2 - 2 TB Seagate IW - multimedia i backupy ( komputery telefony)
5. SATA III -slot 3 - pusty

Pobawiłem się trochę serwerem wiem co i jak odnośnie moich potrzeby głównie backup z komputerów, telefonów i multimedia serwer dlna Emby. Chcę postawić system od nowa mam tej chwili dodatkowo do dyspozycji
4 TB Seagate IW, i dwa ( rożni producenci ) SSD M2 PICE 256 GB. Proszę o pomoc w konfiguracji dysków ja mam taki pomysł:
1. M2 slot 1 - 256 GB - systemem , container station - singiel
2. M2 slot 2 - 256 GB -SSD cache ? -czy raid 1 system ?
3. SATA II - slot 1 - 2 TB Seagate IW - backupy i multimedia (filmy seriale) - singiel
4. SATA II - slot 2 - 4 TB Seagate IW - multimedia (filmy seriale) - singiel
5. SATA III -slot 3 - SSD 512 GB zdjęcia i często używane dane - singiel

Jakieś sugestie serwer używany głównie do backupów i multimediów Emby. Ważne dane mam ustawiony backup na dysk zewnętrzny
 
Witam, obecnie w TS - 351 mam taką konfigurację:
1. M2 slot 1 - pusty
2. M2 slot 2 - pusty
3. SATA II - slot 1 - SSD 512 GB - system i dane często używane
4. SATA II - slot 2 - 2 TB Seagate IW - multimedia i backupy ( komputery telefony)
5. SATA III -slot 3 - pusty

Pobawiłem się trochę serwerem wiem co i jak odnośnie moich potrzeby głównie backup z komputerów, telefonów i multimedia serwer dlna Emby. Chcę postawić system od nowa mam tej chwili dodatkowo do dyspozycji
4 TB Seagate IW, i dwa ( rożni producenci ) SSD M2 PICE 256 GB. Proszę o pomoc w konfiguracji dysków ja mam taki pomysł:
1. M2 slot 1 - 256 GB - systemem , container station - singiel
2. M2 slot 2 - 256 GB -SSD cache ? -czy raid 1 system ?
3. SATA II - slot 1 - 2 TB Seagate IW - backupy i multimedia (filmy seriale) - singiel
4. SATA II - slot 2 - 4 TB Seagate IW - multimedia (filmy seriale) - singiel
5. SATA III -slot 3 - SSD 512 GB zdjęcia i często używane dane - singiel

Jakieś sugestie serwer używany głównie do backupów i multimediów Emby. Ważne dane mam ustawiony backup na dysk zewnętrzny

udało się postawić system na m.2 ?