Konfiguracja folderu multimedia a kilka dysków.

Mandarynek

Nowy użytkownik
Noobie
13 Październik 2011
1
0
1
Dzień dobry,

na początku przepraszam za prawdopodobnie lamerskie pytania ale jestem po prostu "nowy" i nie wszystko jest dla mnie takie oczywiste, jak dla zaawansowanych użytkowników. Mam dwa problemy z konfiguracją i będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1. W swoim Qnapie mam 3 dyski, na których trzymam głównie nagrania z kamery i jakieś filmy. Wszystko kopiowałem do folderu multimedia, który umieszczony jest na pierwszym dysku. W pewnej chwili pojemność folderu osiągnęła maksimum i nie da się tam umieścić już nic. Jak na dysku numer 2 i 3 stworzyć foldery multimedia 2 i multimedia 3, które tak samo jak pierwszy będą widoczne dla odtwarzacza popcorn hour? W udziały sieciowe Qnap źle podaje rozmiar folderu multimedia.

2. Popcorn Hour widzi Qnapa sam z siebie przez Twonky Media. Jednak przy próbie odtwarzania filmów wyskakuje napis buffering i nie odtwarza się nic. To samo wideo z pendrive leci bez problemu. Więc to pewnie wina ustawień sieci. Mam poza twonky włączone FTP i sieć Microsoft, lecz popcorn nic więcej poza twonky nie widzi. Co powinienem zrobić?

Dziękuję
 
Przeciez Popcorn widzi zawartosc rowniez po Sambie. Ja mam PH-110 i tak wlasnie mam to ustawione.Buforowanie zwyklego filmu to sekunda i ogolnie dziala to calkiem dobrze. Twonky jest w ogole zbedne do filmow i mozna to smialo wylaczyc (no chyba ze korzystasz z UPNP). Pogrzeb w menu popcorna (zakladka siec) i zmapuj sobie katalogi Qnapa w Popcornie. Po tej czynnosci kazdy katalog bedziesz mial widoczny na pierwszej stronie po uruchomieniu Popcorna.