Pomoc konfiguracja kamery Overmax 3.1 - problem z nazwą użytkownika i hasłem

Marcin_1978

Nowy użytkownik
Noobie
22 Luty 2017
1
0
1
46
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3.0095
Model serwera: QNAP TS-453 Pro
Kamera: OVERMAX CAMSPOT 3.1

Podczas testowania połączenia kamery uzyskuję komunikat "Połączenie nieudane. Nazwa użytkownika i hasło jest niepoprawne" przy czym użytkownik, w tym przypadku "Admin" na pewno jest poprawny. Z tymi samymi parametrami prawidłowo wykrywa kamerę przez oprogramowanie firmowe OVERMAX oraz np. ISPY. Próbowałem z różnymi innymi nazwami, hasłami ale zawsze ten sam błąd. Może powinienem przed nazwą użytkownika dać jakiś prefiks?
Na forum wyczytałem, że protokół ONVIF jest nieco nieprzewidywalny i że nie zawsze da się podłączyć kamerę do Surveillance Station. Jeżeli Waszym zdaniem objawy na to wskazują to proszę o cynk żebym mógł z czystym sumieniem olać temat.
Poniżej zrzut z ekranu konfiguracji kamery. Testowałem różne porty, loginy, hasła ale nic to nie dało.

upload_2017-2-22_7-18-9.png
 
Witaj. Jestem nowym użytkownikiem Qnapa i miałem podobny problem. Sprawdź proszę czy kamera ma włączoną funkcję ONVIF? One fabrycznie nie mają uaktywnionej tej funkcji. W oprogramowaniu dostarczonym z kamerą odczytaj wszystkie dane tj. porty i przepisz je do Surveillance Station i myślę, że ruszy :).
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Musisz dodać wszystkie porty.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. camspot 3.3
  2. overmax