Pomoc Konfiguracja qnapa do współpracy z kamerami Hikvision

mosquas

Nowy użytkownik
Noobie
8 Listopad 2019
2
0
1
28
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Mam mały problem, mianowicie zakupiłem serwer NAS Qnap TS-228A do współpracy z ośmioma kamerami Hikvision DS-2CD1021-I.
Użycie Surveillance Station niestety nie wchodzi w grę ze względu na to iż nie mogę dokupić dodatkowych licencji, ponieważ budżet przeznaczony na wykonanie monitoringu przez instytucję, dla której to robię, został wykorzystany.

W pracy system monitoringu mam ogarnięty poprzez zapis na serwerze plików. Kamery to Hikvision DS-2CD2485FWD-I. Po prostu na dysku sieciowym utworzone mam foldery dla każdej kamery i każdy folder przypisany jest tylko do jednego konta użytkownika dla którego ograniczyłem maksymalną pojemność folderu. Kamera łączy się z folderem po ip, dysk sieciowy wpisany w pamięci masowej używając konta użytkownika wspomnianego wcześniej i działa bezproblemowo.

Chciałbym ogarnąć temat na tej samej zasadzie używając swojego Qnapa.
Zestaw, w którym miało by to działać :
*NAS Qnap TS-228A
*Switch PoE Pulsar S108-60W
*kamery Hikvision DS-2CD1021-I
 
Jak pisałem wcześniej wykorzystałem już budżet, podgląd zdarzeń z wielu kamer jednocześnie też nie stanowi problemu. Do dyspozycji mam jeszcze pc'ta w tej samej sieci więc eksport pliku czy podgląd z kamer przez iVMS nie stanowi problemu. Wyeksportowane nagranie uruchamiane przez VLC media player.

Po prostu ktoś polecił mi takie rozwiązanie, sprzęt już zakupiony przez gminę, więc nie mam już opcji zmiany czegokolwiek.
Chcę po prostu ustawić tego qnapa jako serwer plików. Do poszczególnego folderu dostęp miałaby tylko jedna kamera, limity pojemności ustawione przez konta użytkowników, więc przy nadpisach nie usuwało by całego dysku. Problem w tym, że za bardzo nie wiem jak skonfigurować qnapa, na windowsie dałbym radę bez problemu, a tym przypadku jest (chyba) jakaś okrojona wersja linuxa, a z wiedzą o linuxie u mnie już ciężej :/
Prosiłbym o pomoc, gdyż sprawa jest dosyć pilna
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap hikvision