Pomoc Konfiguracja serwera www

zagiewa

Passing Basics
Beginner
31 Sierpień 2022
10
1
3
36
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam

Mam stare strony, które tworzyłem lata temu. Z internetu zniknęły już dawno temu ale mam je obecnie na NAS i fajnie by było je uruchomić. Chcę aby działały tylko lokalnie.
Uruchomiłem serwer www ale kiedy uruchamiam je przez przeglądarkę nie działa php. W app center nie znalazłem apache które powinno rozwiązać problem tym bardziej, że będę potrzebował jeszcze uruchomić MySQL.
Czy da się uruchomić te strony z wykorzystaniem oprogramowania które udostępnia qnap? Jeśli tak to co muszę zrobić?
 
W Qnapie powinno być wszystko co potrzebujesz.
U mnie Php w wersji 7.4.30 (zaraz po włączeniu serwera www), MariaDB 5 lub 10 (zależy którą zainstalujesz) + Apache.
1665519443120.png
 
Ok racja, sprawdzałem phpinfo i php działa ale w czym problem... mam stronę która w pliku index.php zawiera wiele include z różnymi plikami ładującymi treść i te pliki nie są ładowane. Jedyne co mi przychodzi do głowy to serwer www nie wie gdzie tych plików szukać. Serwer domyślny tworzy katalog WEB i w nim mam strony a moje include w pliku index.php wyglądają tak:

<?php require('cms/dane.php'); ?>
<?php include('cms/include/index_include2.php'); ?>
itd.

W katalogu WEB mam katalog ze stroną nazwijmy go "strona" w nim katalog "cms" oraz plik index.php dlatego ścieżka z moim include powinna być zrozumiała dla interpretera php.
Na serwerze hostingowym działa :)
 
Ok działa ale przyszedł czas na MySQL. Zainstalowałem PHPMyAdmin ale nie mogę się do niego zalogować. Login i hasło root admin nie działa. W statusie usług serwer MySQL oraz TCP/IP jest wyłączony. Jak to włączyć?
Jak uruchomić MySQL i PHPMyAdmin szukam w sieci i nic nie mogę znaleźć :(
Połączono posty:

Z tego co wyczytałem to nie ma czystego MySQL na QNAP tylko MariaDB która jest w pełni kompatybilna. A jak by zainstalować to?
Qnapclub Store: MySQL8
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. apache
  2. serwer www
  3. mariadb 10
  4. phpmyadmin
  5. mysql
  6. apache 8
  7. apache 8.0
  8. mariadb 5 mariadb 5
  9. konfiguracja ssd
  10. ftp konfiguracja
  11. Konfiguracja serwera www
  12. apache 81