Pomoc konfiguracja serwera z UPS

italak

Passing Basics
Beginner
25 Luty 2014
29
7
3
43
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Witam,

Chciałbym zapodać temat UPS'ów jakie stosujecie ze swoimi Nasami. Interesują mnie Wasze doświadczenia w tej kwestii. Co macie sprawdzone, co polecacie, co działa bez problemu.
Ja ze swej strony postanowiłem w końcu zainteresować się tematem UPS do NASA. Chciałem sprawdzić jak działa ActiveJet AJE 850LCD. Wiem, że nie jest to sprzęt rekomendowany przez Qnap ale z czystej ciekawości chciałem zobaczyć jak działa coś co nie jest na liście namaszczonych urządzeń przez Qnap'a. Czy da się coś z tego mariażu uzyskać?
Mam dwa serwerki stary TS-210 i nowy TS-251. Po podłączeniu do TS-251 mam tylko informacje o statusie zasilania AC oraz pojemność baterii. Niestety nie ma informacji o pozostałym czasie podtrzymania przy braku zasilania sieciowego oraz info o producencie i modelu. No cóż skoro nie jest to namaszczony produkt to coś za coś albo cena albo nie pełna satysfakcja;)
Jednak po podłączeniu UPS'a do TS-210 oprócz info o pozostałym czasie podtrzymania zasilania są wszystkie pozostałe informacje. Gdy UPS jest podłączony przez USB z TS-210 to jest również możliwość zdalnego wyłączenia TS-251 po sieci (pracuje jako podległy zasilacz sieciowy UPS). Niestety w drugą stronę nie chce działać. Gdy UPS jest podłączony po USB z TS-251, po zmianie konfiguracji master/slave TS-210 nie chce się wyłączyć. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie da się zarządzać w drugą stronę. Wersja firmware jest ta sama na obu maszynach, jednak nie ma tego samego efektu.

Mam pytanie do kolegów mających większe doświadczenie z UPS'ami czy warto inwestować w np. APC. Czy oprócz pełnej sinusoidy można jeszcze coś więcej uzyskać? Zależy mi na niezbyt dużym UPS'ie. Szukam czegoś wąskiego, np 80 mm, może być wyższe. Co polecacie, w co warto zainwestować na potrzeby domowe?
 
Nie wiem czy to jeszcze Ci się przyda, w S wygląda to tak:
ups.jpg
 
Mam pytanie do kolegów mających większe doświadczenie z UPS'ami czy warto inwestować w np. APC. Czy oprócz pełnej sinusoidy można jeszcze coś więcej uzyskać? Zależy mi na niezbyt dużym UPS'ie. Szukam czegoś wąskiego, np 80 mm, może być wyższe. Co polecacie, w co warto zainwestować na potrzeby domowe?

Można uzyskać pełną zgodność i sprawdzone rozwiązanie. ActiveJet to coś od tonerów do drukarek ?
Osobiście preferuję sprzęt firm które zajmują się profesjonalnie produkcją w danej branży (APC, Dell, PowerWalker, CyberPower).
 
Też jestem zwolennikiem profesjonalnych rozwiązań. Jednak raczej stosuję Qnap'a do zastosowań domowych, no może ciut więcej. Czytając wypowiedzi innych użytkowników o UPS'ach jak zawsze znajdują się osoby, które zaryzykowały a raczej same przetestowały możliwość zastosowania innych rozwiązań. Oczywiście jest to z różnym wynikiem jednak jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ups slave