Pomoc Konfiguracja Virtual Switch dla Maszyn Wirtualnych

drzordz

Passing Basics
Beginner
29 Sierpień 2014
17
6
3
43
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam ponownie.

Na Virtualization Station zainstalowałem pfSense i teraz nie wiem jak skonfigurować Virtual Switch. Na maszynie wirtualnej utworzyłem dwie karty sieciowe jedna do WAN (vLAN1), a druga do LAN (vLAN2). Po wielu nieudanych próbach doszedłem do konkluzji, że lepiej nie ruszać portu, który łączy się z netem (bo wtedy QNAP rozłącza się ze wszystkich sieci i trzeba resetować ustawienia sieci), ewentualnie użyć adresu fizycznej karty oraz że jeden fizyczna karta sieciowa może mieć podłączony do siebie tylko jeden Virtual Switch.

Co już mam:
vLAN1 łączy się z LAN1, który powinien łączyć się z siecią lokalną i Internetem, czyli ma być interfejsem WAN dla podsieci podpiętej do LAN2
vLAN2 łączy się z LAN2 i powinien łączyć się z podsiecią.

Niestety nie mogę połączyć się z pfSense, a ping nie odpowiada mimo, że mogę połączyć się z QNAP na obu podsieciach. Mam dostęp do pfSense z poziomu Virtualization Station.

Podejrzewam, że być może trzeba inaczej ustawić Virtual Switch, ale nie mam pojęcia jak. Siedzę już na tym kilka dni i już mi brakuje pomysłów.

W skrócie chcę aby urządzenia podpięte pod LAN1 i LAN2 były osobnymi sieciami i urządzenia z LAN2 łączyły się przez pfSense (z zastosowaniem jego ustawień) z Internetem.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Ja mam podobny problem przy czym używam Container Station i nie mam pomysłu jak zrobić żeby pihole było np na IP 10.0.0.2
Nasa mam na 192.168.0.147 i jak zrobię że pihole jest na 192.168.0.220 to jest ok używam wtedy Bridge metody.
Ale router na 192.168.0.1 wali mi błędem jak chce podać mu DNS 192.168.0.220.
Już dwa razy źle wyklikalem przełącznik wirtualny i mi się zapętlał nas.