Pomoc Konfiguracja VPN

michal_kolas010203

Nowy użytkownik
Noobie
12 Marzec 2021
4
0
1
39
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry wszystkim :)
Przeszukiwałem forum, próbowałem sam, ale wymiękłem i dlatego postanowiłem zwrócić się do szanownego grona o pomoc ( zapewne jest to jakaś pierdoła o której nie wiem), mianowicie chodzi o konfigurację serwera VPN l2tp/ipsec.
Mam zew. ip,router Asusrt68u, zainstawalowałem na Qnap TS251A QVPN w wersji 2.3.677 (20201218)
Sieć wew. do której podłaczony jest Qnap to 192.168.0.xxx.
VPN chce utworzyć swoja adresacje: 10.2.0.2
Przekierowanie portów na routerze 500, 4500, 1701
Połaczenie skonfigurowane na Windows 7 ( dodam że mam inny VPN l2tp/ipsec który działa) Niestety nie jestem w stanie połaczyc się z, tak jakby nie był przekierowany jakiś port: bład 809 - nie można ustanowić połczenia sieciowego pomiędzy komputerem a serwerem VPN, ponieważ serwer zdalny nie odpowiada itd.
Nie mam skonfigurowanego żadnego MyQnapClud.
Skonfigurowałem tylko to co pisałem powyżej, zrzuty ekranów z konfiguracji poniżej.
Pomysły już mi się skończyły, pomóżcie jak rozwiazać ten problem.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Poniżej zrzuty ekranów z poszczególnych okien:

l2tp/ipsec:
upload_2021-3-12_10-27-14.png

Przekierowanie portów na routerze:
upload_2021-3-12_10-28-0.png





Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1594
Model serwera: QNAP TS-251a
 

Załączniki

  • upload_2021-3-12_10-25-35.png
    upload_2021-3-12_10-25-35.png
    18,3 KB · Wyświetleń: 67
ok, sprawa została rozwiązana.
Dziwna sprawa, ponieważ na Windows 7 mam już skonfigurowany VPN do innego miejsca, aczkolwiek tamten postawiony jest na Mikrotiku i to działa!!
Tutaj nie chciało się połączyć, skombinowałem inny komputer z W10 ruszyło do ręki, zatem zacząłem drążyć temat dalej.
Nie wiem czemu ale okazało się że w W7 musiałem dodać w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PolicyAgent wpis AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule z wartością 2 i tamdam :)

Najdziwniejsze jest to że na Windows 7 VPN l2tp/ipsec skonfigurowany do innej lokalizacji działał bezproblemowo a ten z Qnapa nie chciał, w każdym razie teraz już działa :) Jeśli jest ktoś to wie czemu tak to się zachowuje, chętnie się dowiem, a jeśli nie to postaram się poszukać i wrzucić info

Dziękuje za zainteresowanie temat :)

Pozdrawiam i miłego weekendu :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/konfiguracja-vpn.37300/