Help Konfuguracja ts 264

Adriann

Nowy użytkownik
Noobie
Apr 1, 2024
1
0
1
28
QNAP
TS-x64
Ethernet
100 Mbps
Witam, mam problem z konfiguracją TS-264. Posiadam 3 dyski : SSD m.2 4TB , HDD 8TB ,HDD 2TB. Chciałbym Aby dane z dysku SSD 4TB oraz HDD2TB zapisywały się jako kopia lustrzana na HDD 8TB, niestety podczas konfiguracji - tworzenia puli pamięci i wolumenów nie widzę takiej opcji( program odrzuca możliwość połaczenia dysku ssd i hdd w raid1 oraz jedną pulę pamięci . Czy jest na to jakieś rozwiązanie czy musze zmienić kombinację dysków ? NAS ma służyć do kopi zapasowej zdjęć i filmów z telefonów, drona itp.
 
To o czym mówisz to synchronizacja lub kopia danych między pojedynczymi dyskami. Zainstaluj Hybrid Backup Sync i skonfiguruje pojedyncze zadania na każdą kopie lub synchronizację.
A w swoim pytaniu poruszyłeś temat tworzenia RAID1 ale RAID1 to nie kopia zapasowa tylko zmniejszenie ryzyka utraty danych na macierzy dysków.
 
program odrzuca możliwość połaczenia dysku ssd i hdd w raid1
zgodnie ze sztuką - w RAID powinno się mieć ten sam typ urządzenia, chociaż są wyjątki - ale jak się nie znasz, nie kombinuj - Twoje dane = Twój problem.
 
Cześć,
Tak niestety nie zrobisz. Jak poprzednik wspomniał. Zainstaluj HBS3 i utwórz zadanie backupu lub synchronizacji - działają podobnie. Wskazujesz które sharey/katalogi mają być kopiowane/backupowane. Jest również harmonogram. Ja robię coś podobnego. Używam M2 jako dyski tymczasowe gdzie lecą dane z telefonu i 3 razy w tygodniu kopiują się na HDD (synchronizacja jednokierunkowa). Z M2 kasuję ręcznie jak mi się zechce.
 

Users search this thread by keywords

  1. 264
  2. ssd hdd