Pomoc Kontener i klucz ssh

alladyn21

Entry Technician
Q Associate
22 Wrzesień 2017
74
4
8
33
QNAP
TS-210
Ethernet
10 GbE
Witam na forum :) od jakiegoś czasu zaczynam coraz bardziej rozgryzać mój zakup jakim jest NAS doszedłem do container station

Mam zainstalowany homebridge jako kontener a w nim plugin od WOLa, plugin ma możliwość wystawiania komendy na ssh np na maca w celu uśpienia

A teraz pytanie:

Poniewaz przy polaczeniu ssh wymagane jest haslo, wygenerowalem klucz na osx i głowię się jak przegrać go aby działał z poziomu kontenera
Jeśli wykonuje polecenie w pluginie wol do uspienia komputera to w konsoli widze ze pyta mnie o haslo jak wpisze poprawne to komenda zadziała

Ale nie wiem jak to zautoryzować aby działało bez wpisywania bo nie ma to wtedy sensu :p skoro wol ma działać w obie strony przez po prostu wejscie i wyjscie z domu :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS-251
 
Dzięki za szybką reakcje, rozumiem ze user name konenera to jest : "Name" w container settings?

I teraz dwa to: ip jest identyczne jak to z nasa, komenda sama w sobie na macu faktycznie jest :p
 
nie - username -to nazwa użytkownika wewnątrz kontenera

IP takie same jako QNAPa oznacza ze musisz podac port przez parametr -p - skąd to wziąść , nie wiem , nie tykam kontenerów - mam od tego ludzi :p

stare wersje ssh-copy-id nie mają tej opcji - zostałeś ostrzeżony!