Pomoc Konto admin - nie działa stare hasło

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

barteksos

Passing Basics
Beginner
7 Luty 2013
14
5
3
Zielona Góra
QNAP
Ethernet
10 GbE
Jakiś tydzień temu uaktualniłem oprogramowanie w moim TS-212 do wersji 4.1.0.
Wszystko ogólnie działa poprawnie, ale od 2 dni nie mogę się zalogować przez konto admina.

Tak jakby ktoś mi zmienił hasło do tego konta... ale jest to niemożliwe, bo nikt poza mną z Qnapa nie korzysta.
Ja oczywiście przy konfiguracji urządzenia (kilka miesięcy temu) zmieniłem domyślne hasło admina na inne. I bez problemu mogłem się logować na nie.

Czy jest jakiś sposób na zmianę lub przywrócenie hasła do konta admin. Dodam, ze mam jeszcze utworzone inne konto z uprawnieniami administratora i z niego teraz korzystam. Ale przy próbie zmiany hasła do konta admin muszę wpisać też stare hasło, którego system nie przyjmuje :-(

Nie chce mówić, ze stało się to przez aktualizację firmweru, bo przez kilka dni było ok, ale zainstalowałem tez ostatnio trasmision. Zalogowałem się tam w sumie tylko raz po instalacji, ale to tak jakby mniej więcej od tamtej pory są problemy. Jednak to może być tylko zbieg okoliczności.

Z góry dziękuję za cenne wskazówki i pomoc ;-)
 
Oj to mnie teraz zaniepokoiłeś swoją wypowiedzią ;-p Koniecznie poczytam!

Ale skoro hasło można zresetować przyciskiem reset to mam przypuszczenie, kto mógł mi takiego psikusa zrobić - obstawiam, że był to mój 1,5 roczny synek. Pewnie spodobały mu się światełka na obudowie to sobie guziki ponaciskał ;-p
 
Spróbowałem sposobu z resetem. Qnap pięknie zapiszczał po przytrzymaniu przycisku reset przez 5 sek. Kilka ustawień się zresetowało (co jest dla mnie potwierdzeniem, ze reset się udał), ale niestety w dalszym ciągu nie mogę się zalogować na konto admin przy użyciu hasła admin. :(

Wyskoczyło tylko powiadomienie w logach: "Re-start process nvrd due to live report out-of-date"

Czy macie może jeszcze jakieś inne sugestie lub propozycje jak zmienić hasło admina?
 
I. Zaloguj się na serwer w obecnej konfiguracji.
  1. Pobierz i uruchom PuTTY http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe
  2. W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj adres IP serwera,
    • wybierz Connection type SSH
    • oraz w polu Port podaj numer portu taki jak masz ustawiony w serwerze (QTS > Panel sterowania > Usługi sieciowe > Telnet / SSH).
    2948-23b9194155865d6c68bc3eaa7dfa37fb.jpg
  3. Następnie kliknij przycisk Open.
  4. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  5. Zaloguj się używając konta 'admin'
    2949-c99c1a956253e12f4eedcec0949d24e9.jpg
Czy udało Ci się zalogować na serwer?
(Jeśli tak, nie wykonuj poniższego)


II. Zaloguj się na serwer w obecnej konfiguracji.
  1. Wyłącz serwer.
  2. Wymontuj (wysuń) wszystkie dyski twarde.
  3. Włącz serwer (bez dysków twardych).
  4. Poczekaj na uruchomienie serwera zasygnalizowane długim dźwiękiem gotowości.
  5. Finderem znajdź serwer oraz jego adres IP.
  6. Uruchom PuTTY
  7. W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj nowy adres IP serwera znaleziony Finderem,
    • wybierz Connection type SSH (użyj domyślnego portu 22)
    • oraz w polu Port podaj numer portu taki jak masz ustawiony w serwerze (QTS > Panel sterowania > Usługi sieciowe > Telnet / SSH).
    2948-23b9194155865d6c68bc3eaa7dfa37fb.jpg
  8. Następnie kliknij przycisk Open.
  9. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  10. Zaloguj się używając konta 'admin'
    2949-c99c1a956253e12f4eedcec0949d24e9.jpg

Czy udało się w ten sposób zalogować na serwer?
 
  • Lubię to
Reakcje: mrjurek
udało mi się zalogować na konto admin tym II sposobem (bez dysków twardych).
Tylko nie wiem co to oznacza i co powinienem zrobić aby z podłączonym dyskiem móc się zalogować na konto admin.

A tak dla pewności czy jeśli teraz wyłączę qnapa i podłączę dysk i znów go uruchomię to nie stracę żadnych danych?

Bo gdy wpisałem adres serwera do przeglądarki to wyskoczył taki komunikat:
Brakujący twardy dysk
Przed użyciem NAS zainstaluj i sformatuj przynajmniej jeden twardy dysk. Dysk może zostać wsunięty do pustej kieszeni na dysk bez potrzeby wyłączania NAS. Informacje dotyczące kompatybilności dysków znajdują się pod adresemQNAP Systems, Inc. ( About QNAP ) - Quality Network Appliance Provider

Uwaga: Wszystkie dane na dysku zostaną wyczyszczone w momencie inizjalizacji twardego dysku.

Upewnij się, że twarde dyski są zainstalowane prawidłowo i że kable dysków są w bezpieczny sposób podłączone.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
udało mi się zalogować na konto admin tym II sposobem (bez dysków twardych).
Tylko nie wiem co to oznacza i co powinienem zrobić aby z podłączonym dyskiem móc się zalogować na konto admin.
Tzn. że masz uwalony system lub pliki konfiguracyjne. Powodów tego może być multum od włamania na serwer przez SSH po ich fizyczne uszkodzenie.

  1. Wyłącz serwer.
  2. Wymontuj (wysuń) wszystkie dyski twarde.
  3. Włącz serwer (bez dysków twardych).
  4. Poczekaj na uruchomienie serwera zasygnalizowane długim dźwiękiem gotowości.
  5. Finderem znajdź adres IP serwera.
  6. Zainstaluj ponownie dyski twarde (wsuń) - "na gorąco" przy włączonym serwerze.
  7. Uruchom PuTTY
  8. W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj adres IP serwera znaleziony Finderem,
    • wybierz Connection type SSH (użyj domyślnego portu 22)
    • oraz w polu Port podaj numer portu taki jak masz ustawiony w serwerze (QTS > Panel sterowania > Usługi sieciowe > Telnet / SSH).
    2948-23b9194155865d6c68bc3eaa7dfa37fb.jpg
  9. Następnie kliknij przycisk Open.
  10. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  11. Zaloguj się używając konta 'admin'
    2949-c99c1a956253e12f4eedcec0949d24e9.jpg
  12. Wykonaj następujące:
    Bash:
    # Mirror ROOT partition
    config_util 1
    
    # Mount ROOT partition
    storage_boot_init 1
    
    # Restore default shadow
    cp /etc/default_config/shadow /mnt/HDA_ROOT/.config/
    rm -r /etc/config
    ln -sf /mnt/HDA_ROOT/.config /etc/config
    setcfg -f /etc/config/shadow Misc configured TRUE
    
    # Restore default passwd
    cp /etc/default_config/passwd /mnt/HDA_ROOT/.config/
    rm -r /etc/config
    ln -sf /mnt/HDA_ROOT/.config /etc/config
    setcfg -f /etc/config/passwd Misc configured TRUE
    
    # Done
    reboot

Bo gdy wpisałem adres serwera do przeglądarki to wyskoczył taki komunikat:
Brakujący twardy dysk
Przed użyciem NAS zainstaluj i sformatuj przynajmniej jeden twardy dysk. Dysk może zostać wsunięty do pustej kieszeni na dysk bez potrzeby wyłączania NAS. Informacje dotyczące kompatybilności dysków znajdują się pod adresemQNAP Systems, Inc. ( About QNAP ) - Quality Network Appliance Provider
Uwaga: Wszystkie dane na dysku zostaną wyczyszczone w momencie inizjalizacji twardego dysku.
Upewnij się, że twarde dyski są zainstalowane prawidłowo i że kable dysków są w bezpieczny sposób podłączone.
Włączyłeś serwer bez dysków to naturalne, że taki komunikat się wyświetla.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wybaczcie, nie przeczytałem uwaznie procedury i nie zauważyłem, ze w punkcie 6 mam podłączyć dyski i za pierwszym razem wpisałem kod bez dysków.
Ale posłusznie powtórzyłem cała operację tym razem nie opuszczając już punktu 6 ;-)

I UDAŁO SIĘ! :-D Zalogowałem się na konto admin :)

Mariusz, bardzo dziękuję za pomoc! :)
Zatem problem rozwiązany.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie przyjmuje hasła
  2. nie mogę zmienić hasła
  3. reset hasła admina