Pomoc Konto admin

zagiewa

Passing Basics
Beginner
31 Sierpień 2022
10
1
3
36
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam. Pierwszy NAS TS-253D, pierwsza konfiguracja dlatego jestem zielony i proszę o wyrozumiałość :p
Nie wiem czy nie zwróciłem na to uwagi, czy coś przeoczyłem. Korzystam od początku z utworzonego konta użytkownika które powstało podczas pierwszego uruchomienia a przynajmniej tak to pamiętam. Gdy wchodzę w ustawienia "Użytkownicy" jest konto admin. Domyślne hasło powinno być też "admin". Natomiast gdy chciałem się zalogować na to konto z czystej ciekawości to dostaję komunikat, że hasło jest niepoprawne. Druga sprawa to w ustawieniach "Użytkownicy" przy koncie admin jako status na czerwono mam "Wyłączone".
O co chodzi z tym statusem? Zapomniałem hasła?
 
Rozwiązanie
W opcjach włącz konto.
Aby uzyskać hasło do konta admin można do zrobić na dwa sposoby:
a) przycisk RESET 3 sekundy z tyłu obudowy
The different ways of resetting your NAS - explained!
b) połączyć się po SSH na obecne konto administratora i wykonać polecenie:
Bash:
sudo passwd
będziesz wtedy mógł zmienić hasło na konto admin

Notka:
Korzystanie z konta: "admin" nie jest zabronione. Konto "admin" jest potrzebne do wszystkich operacji po SSH na serwerze ponieważ jest to konto root.
Dlaczego QNAP zaleca wyłączenie konta "admin"? Zdarza się bardzo często, że ludzie ignorują informacje o tym, że ktoś (botnet) próbuje bruteforcować i zalogować się do ich serwera przy pomocy konta admin. Dlatego rekomendowane jest wyłączenie konta jeśli...
W opcjach włącz konto.
Aby uzyskać hasło do konta admin można do zrobić na dwa sposoby:
a) przycisk RESET 3 sekundy z tyłu obudowy
The different ways of resetting your NAS - explained!
b) połączyć się po SSH na obecne konto administratora i wykonać polecenie:
Bash:
sudo passwd
będziesz wtedy mógł zmienić hasło na konto admin

Notka:
Korzystanie z konta: "admin" nie jest zabronione. Konto "admin" jest potrzebne do wszystkich operacji po SSH na serwerze ponieważ jest to konto root.
Dlaczego QNAP zaleca wyłączenie konta "admin"? Zdarza się bardzo często, że ludzie ignorują informacje o tym, że ktoś (botnet) próbuje bruteforcować i zalogować się do ich serwera przy pomocy konta admin. Dlatego rekomendowane jest wyłączenie konta jeśli w prawidłowy sposób nie zarządzasz serwerem oraz obojętne są Ci logi typu "Login failed" powtarzające się przez wiele tygodni.
 
Cześć. Jakimś cudem nie mogę zalogować się na koncie admin, czy oprócz restartu na 3 sekundy, jest inna opcja. (próbowałem i QTS jakby się mi zwiesił, dioda STATUS migała na przemian — musiałem zrobić twardy reset).
Czy można podłączyć się przez terminal na wyjściu 3.5mm jack z tylnego panelu ?
 
I oto właśnie chodziło, szukałem tej drugiej opcji, bo mam konto z prawami administratora, ale dla SSH potrzebowałem właśnie konta admin z ID 0.
Bardzo dziękuje.
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
18
Wyświetleń
{liczba}K
Podstawowe ustawienia systemowe
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pierwsza konfiguracja
  2. Ts-253d
  3. konto ssh
  4. konto admin hasło
  5. konto admin wyłączone
  6. zapomniałem konta
  7. konto admin
  8. hasło jest niepoprawne
  9. nie moge sie zalogować
  10. hasło
  11. qnap root hasło
  12. passwd
  13. ssh konto admin
  14. Wyłączenie serwera
  15. konto administratora
  16. reset nie można się zalogować
  17. https://forum.qnap.net.pl/threads/konto-admin.39678/
  18. zapomniałem hasła
  19. przycisk reset
  20. zalogować się