Pomoc Konwerter HDMI czy zadziała?

Bamasera

Nowy użytkownik
Noobie
26 Kwiecień 2016
8
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem konwertera HDMI w celu rozdzielenia sygnału HDMI na HDMI + SPDIF (brak HDMI w amplitunerze i muszę jakoś przesłać do niego dźwięk). Konwerter wygląda jak na zdjęciach.
a3a9b3d44414bacd611bce91e27b.jpg

HDMI do HDMI + Audio -2.jpg

Konwerter teoretycznie powinien być transparentny dla Qnapa, bo nie podłączamy go bezpośrednio pod NAS. Pytanie czy to będzie działać prawidłowo i bezproblemowo? Czy uzyskam na tym "prawdziwy" dźwięk 5.1 czy może to urządzenie tylko symuluje dźwięk 5.1? Czy takie rzeczy jak DTS itp. również będą na tym działały?

Lepiej kupić taki konwerter czy może lepiej obraz puścić normalnie przez HDMI a z dźwiękiem kombinować jakoś przez DAC?
 
Witaj,
Miałem dokładnie ten sam problem i dokładnie taki konwerter zakupiłem na A... i podpiąłem pod TS-253A. Filmy odtwarzam z Kodi i po ustawieniu "pass-through" działa idealnie. Deembeduje AC3 (Dolby Digital) oraz DTS w 5.1. Po włączeniu w Kodi trybu transkodowania dla "wyższych" formatów audio dostaniesz na SPDIF AC3 np z AAC, DD Plus lub FLAC'a (ogólnie formatów których samo urządzenie powyżej nie obsługuje).

To, że wyciąga dźwięk nie powoduje jego zaniku na wyjściu HDMI z konwertera. Tak więc jak chcesz dźwięk surround włączasz amplituner a jak chcesz tylko z TV to też masz go tam bez kombinowania.

Za taką cenę (około 100PLN) było to dokładnie czego szukałem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawdziwy