Pomoc Kopia danych z win na Qnap

bartez1

Nowy użytkownik
Noobie
1 Sierpień 2018
1
0
1
32
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam, mam takie dwa pytania, właśnie testuję urządzenie Qnap (podłączone do sieci) i nie do końca wiem jak wykonać dwie czynności. Pierwsze co chciałbym ustawić to to aby Qnap przed pobraniem danych z windowsa wykonał zipa z ustawionego folderu i w nazwie dodał datę wykonania i tego zipa skopował do siebie. Na razie ustawiłem zwykłą synchronizację folderu przez Hybrid Backup. Drugie co mnie zastanawia to to czy da się wykonywać kopię baz danych z sql bezpośrednio na qnapa.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0644 Build 20180710
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Qnap przed pobraniem danych z windowsa wykonał zipa z ustawionego folderu i w nazwie dodał datę wykonania i tego zipa skopował do siebie.
QNAP robi takie rzeczy ? myślałem że to ciężka praca programu działającego na kopiowanym komputerze .. takie cuda robi np Syncovery (jest w zasobach)

Czy da się wykonywać kopię baz danych z sql bezpośrednio na qnapa.
1. Data backup & Disaster recovery
2. własny skrypt ? Backup MS-SQL DBs
 
Drugie co mnie zastanawia to to czy da się wykonywać kopię baz danych z sql bezpośrednio na qnapa.
Nie podałeś informacji o używanym serwerze SQL. Jeśli korzystasz z MySQLa, całość można ogarnąć po stronie QNAPa. Jeśli korzystasz z SQL Servera, całość możesz ogarnąć po stronie serwera z użyciem jobów (SQL Agent).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. syncovery