Kopie + bazy MS SQL

BestiaPL

Passing Basics
Beginner
25 Listopad 2016
21
3
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Prośba o pomoc w doborze sprzętu.

10 komputerów w firmie, z tego 6 to laptopy. Sieć lokalna to głównie WiFi na jakimś słabym routerze (do wymiany, ale to inna bajka).

Chcę postawić maszynkę do backupów plików (chyba UrBackup - jestem z niego zadowolony).
Kopie systemów - doraźnie, raz na 6 miesięcy - nie ma potrzeby częściej.

Do tego postawiony serwer MS SQL Express - baza Płatnika (ok. 500MB) i dwie bazy Insert (Subiekt, Rewizor) każda po ok. 300MB.

Na pewno urządzenie musi mieć procesor Intela i 8GB RAM.
Pojemność dysków - co najmniej 2x4TB - ale nie wiem czy robić RAID, czy backup stanowisk na pierwszy dysk, a potem migawki na drugim.

Co do modeli: myślę o TS-453A, TS-453B, ewentualnie TS-451+.
 
Wdrożenie zrobione - z przygodami, ale jest.
Skończyło się na modelu TS-251A, 8GB RAM, 2 x Seagate IronWolf 4TB.
Co do serwera - OK, działa sprawnie.
Co do dysków - o wiele głośniejsze od WD RED, ale mam w domu 2 WD RED 3TB - i już powoli śniedzieją styki w elektronice (niecałe 2 lata użytkowania :s).
Napęd podłączony pod APC Back-UPS BX950U-FR.
Całość działa sprawnie, nie ma problemów - 8 GB RAM daje żwawość QTS'a.
Nie stawiałem RAID'a, pozostałem dwa dyski niezależnie. Migawki oczywiście 1 raz dziennie z kopią na drugim dysku.
Na dysku nr 1 leżą kopie plików (QrBackup), na drugim obrazy dysków komputerów (Drive Snapshot).

Całość pracuje od 2 miesięcy, nie było problemów z odzyskaniem danych - na razie jako testy. Podobnie z wersjonowaniem plików, też udało się odtworzyć poprzednią wersję.
Myślę, że temat do zamknięcia :)
 

Mogą Cię zainteresować

  • Przypięty
  • Pytanie
Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze
Odpowiedzi
56
Wyświetleń
{liczba}K