Pomoc Kopie zapasowe z QNAP na dysku zewnętrznym

krzysiek89

Nowy użytkownik
Noobie
11 Grudzień 2017
9
1
3
34
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.
Potrzebuję znaleźć jakiś sposób na tworzenie kopii zapasowej do dysku zewnętrznego podpiętego do NAS pod USB. Potrafię zrobić kopię zapasową za pomocą "Menadżera kopii zapasowych", ale ta aplikacja zastępuje stare pliki nowymi zmodyfikowanymi lub dopisuje nowo utworzone.
Ja potrzebuję czegoś co robi dzienny zrzut i zapisuje nowe pliki i zostawia stare, tak żebym mógł czasami wrócić do wersji pliku z przed tygodnia.
Zanim kupiliśmy serwer NAS robiliśmy takie zrzuty jako kopia "przyrostowa" lub "różnicowa", z dysku w komputerze na dysk zewnętrzny i było to robione programem zainstalowanym, na komputerze. Chcielibyśmy wykorzystać jakąś aplikację pod NAS lub jakąkolwiek pod windowsa która by to umożliwiała.
Próbowałem robić to programem EaseUS Backup, lub Cobian Backup, ale po stworzeniu planu kopii i restarcie komputera następuje problem z połączeniem się programu z serwerem NAS (problem uwierzytelnienia).

Czy ktoś z was ma zrobione coś takiego, lub wie jak to rozwiązać?​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0396 Build 20171205
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Procedura tworzenia zadania:

awstaw.org_m_2017_12_11_1.JPG


Wybieram folder źródłowy z którego ma być robiony backup, oraz folder docelowy gdzie ma ten backup być przechowywany (dysk na USB):
Wybieram za pomocą "Dodaj"
awstaw.org_m_2017_12_11_2.JPG


Tutaj muszę się zalogować, wpisać hasło i login, żeby móc wejść do NAS i wskazać folder.
awstaw.org_m_2017_12_11_3.JPG


Wybrałem foldery:
awstaw.org_m_2017_12_11_4.JPG


Przechodzę do harmonogramu dałem co 2 minuty w celach testowych:
awstaw.org_m_2017_12_11_5.JPG


Wpisuję mu użytkownika i hasło żeby mógł się zalogować na NAS
awstaw.org_m_2017_12_11_6.JPG


I tutaj błąd, tak jakby nie mógł się zalogować na NAS.
awstaw.org_m_2017_12_11_7.JPG


W innym programie EaseUS Todo Backup wyskakuje taki komunikat: "Wiele połączeń z serwerem lub udostępnionym zasobem przez tego samego użytkownika przy użyciu więcej niż jedną nazwe użytkownika, nie są dozwolone,...... idt"
Przy pomocy innego programu odbywa się to tak:

Przy wyborze folderu przy wchodzeniu na serwer komunikat:
awstaw.org_m_2017_12_11_8.JPG


Po wpisaniu użytkownika i hasła wyskakuje to samo okienko z czerwonym tekstem "Wiele połączeń z serwerem lub udostępnionym zasobem przez tego samego użytkownika przy użyciu więcej niż jedną nazwe użytkownika, nie są dozwolone,..."..... idt
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia zapasowa dysk zewnętrzny
  2. kopia różnicowa