Pomoc Kopiowanie folderów z oryginalną datą

przemolowski

Entry Technician
Q Associate
23 Luty 2012
42
1
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam
Czy orientuje się ktoś z Was dlaczego w File Station po skopiowaniu zaznaczonych folderów w których są podfoldery i pliki robi datę modyfikacji folderów analogiczną jak data jego kopiowania a podfoldery i pliki mają oryginalną datę. Da się to jakoś przeskoczyć ponieważ skopiowałem sobie 50 katalogów i teraz niestety nie da się nawet posortować wg daty.
Czy w File Station jest tylko data modyfikacji czy data utworzenia też jest możliwa do wyświetlenia w kolumnach File Station ?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Ja do zmiany atrybutów używam tego: Home | Attribute Changer
PS. użyłem dla testu S (File Station) i spróbowałem skopiować folder w kórym są inne foldery zapamiętując ich daty.

data utworzenia oraz modyfikacji nie uległa zmianie (czego można było się spodziewać)
za to data ostatniego dostępu (last access time) zmieniła się na nowszą....
 
Ja do zmiany atrybutów używam tego: Home | Attribute Changer
PS. użyłem dla testu S (File Station) i spróbowałem skopiować folder w kórym są inne foldery zapamiętując ich daty.

data utworzenia oraz modyfikacji nie uległa zmianie (czego można było się spodziewać)
za to data ostatniego dostępu (last access time) zmieniła się na nowszą....

Popatrzyłem na to jeszcze raz.
Wybierając opcje przenieś - katalogi główne nadrzędne zachowują oryginalną datę modyfikacji i utworzenia. Wybierając opcję kopiuj mają datę kopiowania zarówno ich data modyfikacji jak i utworzenia się zmienia (zawartość podkatalogów i plików oryginalna)
 
Ale to jest coś normalnego. Kopiowanie tworzy nowy obiekt, a skoro tworzy to nadaje mu stemple czasowe zgodne z datą utworzenia obiektu.
Przenoszenie pliku/katalogu najczęściej fizycznie nie rusza tych obiektów tylko modyfikuje wskaźniki do nich dlatego zostawia datę utworzenia.
Jednakże gdy następuje przeniesienie pomiędzy dwoma różnymi woluminami, można to wtedy zamienić na dwie operacje kopiowanie (czyli nowe stemple) i kasowanie. To są cechy systemów operacyjnych i jeśli obsługa stempli ma być niestandardowa to trzeba to jawnie wymuszać lub używać nakładek które to robią.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zła data modyfikacji