Pomoc Kopiowanie - nie masz zezwolenia na wykonanie tej czynności

ryki67

Entry Technician
Q Associate
6 Czerwiec 2013
39
3
8
44
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Panowie proszę o pomoc, chciałem przerzucić parę plików muzycznych z HDD podpietęgo do USB na serwer, i z 80% przeszła łagodnie reszta nie chce wyskakuje komunikat jak temacie: nie masz zezwolenia na wykonanie tej czynności.
Czy ktoś wie o co tutaj chodzi???
pozdrawiam
 
kopiuję za pośrednictwem komputera, wchodzę w WEB File manager i tam jest ikona do kopiowania, a może on jakoś sprawdza te pliki czy mogą być rozpowszechniane czy nie???a jeszcze jedno pytanie, czy mogę wyjąć z Qnap HDD i dać koledze żeby mi u siebie w domu powrzucał trochę multimediów???
hdd jest pewnie sformatowany w EXT3,
czy może on mój HDD włożyć do swojego NAS-a i przegrać pliki???
pozdrawiam
 
A jeśli zrobisz to z poziomu komputera to czy te pliki na których występuje problem możesz przegrać bez problemowo?
a jeszcze jedno pytanie, czy mogę wyjąć z Qnap HDD i dać koledze żeby mi u siebie w domu powrzucał trochę multimediów hdd jest pewnie sformatowany w EXT3, czy może on mój HDD włożyć do swojego NAS-a i przegrać pliki pozdrawiam
Nie. To jest serwer magazynowania danych a nie kieszeń dyskowa.
 
Bardzo dziękuję, czyli jak to zrobić bezpoleśnie żeby od kumpla przegrać ze 2 TB danych???

aha ja chce przegra pliki z podłączonego do USB HDD2,5" i właśnie jak pisałem podczas kopiowania niektórych plików wystepuje komunikat
nie masz zezwolenia na wykonanie tej czynnościWitam
Panowie czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego z HDD podpiętego do QNAP-a przez USB nie chce mi skopiować wszystkich plików do QNAP?\
wyświetlając przy niektórych plikach:
nie masz zezwolenia na wykonanie tej czynności
 
dzisiaj sprawdzę, sorry ale ja dopiero raczkuje, wczoraj uruchomiłem serwer,
tak że prosze o wybaczenie jeżeli zadam jakies głupie pytanie,
problem mi się taki pojawił wczoraj i nie wiem jak sobie poradzić i dlaczego tak się dzieje
pozdrawiam

Panowie proszę o pomoc, chciałem przerzucić parę plików muzycznych z HDD podpietęgo do USB na serwer, i z 80% przeszła łagodnie reszta nie chce wyskakuje komunikat jak temacie: nie masz zezwolenia na wykonanie tej czynności. Czy ktoś wie o co tutaj chodzi pozdrawiam
 
TS-459 PRO II, generalnie czytam o macierzach i też jeszcze nie do końca przekonany jestem jaki system plików ustawić,
ponieważ chcę go użyć głównie jako źródło multimediów w domu (muzyka, zdjęcia, filmy i może jakaś malutka kopia plików), więc bezpieczeństwo plików a tym bardziej prędkość zapisu i odczytu nie stoją na wysokim poziomie mojej priorytetyzacji. Komfort użycia oraz ustawienie pyLOAD to mnie głównie interesuje ale jeszcze muszę nadrobić zaległości w czytaniu.
Jeżeli ktoś ma ochotę i podzieli się ze mną wiedza oraz użyczy kilku ważnych porad bedę
NIEZMIERNIE WDZIĘCZNY
(może jakieś ciekawe linki cokolwiek z góry bardzo dziękuję)
 
RAID5 imo. Poczytaj sobie tu.

ryki67 napisał: ↑ a jeszcze jedno pytanie, czy mogę wyjąć z Qnap HDD i dać koledze żeby mi u siebie w domu powrzucał trochę multimediów hdd jest pewnie sformatowany w EXT3, czy może on mój HDD włożyć do swojego NAS-a i przegrać pliki pozdrawiam Nie. To jest serwer magazynowania danych a nie kieszeń dyskowa.

W zasadzie zgadzam się z Mariuszem, ale jeżeli masz np. tylko jeden dysk w stacji (ten warunek możnaby rozszerzyć), to możesz go wyjąć i podłączyć do maszyny linuksowej (nie wiem czy i jak windy czytają EXT3) i przekopiowac pliki. Zapewne nie jest to polecane, ale mi taka operacja kiedyś uratowała życie (jak dysk się zapełnił i TS wszedł w pętlę restartów).
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zezwolenia