KRAKÓW wita - Pora zacząć rozkręcać społeczność

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

supervisor

Nowy użytkownik
Noobie
5 Grudzień 2008
3
0
1
Witam,

Pomimo mojego śmiałego tematu, chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów i obecnych/przyszłych posiadaczy urządzeń QNAP.

Mam na imię Krzysiek i profesjonalnie zajmuję się systemami IT. Może to się komuś nie spodoba :) ale moją pasją są technologie Microsoft. I nie mówie tu o Windows Vista bynajmniej. Tak naprawdę zajmuję się systemami serwerowymi począwszy od Windows 2003/2008 Server, Exchange skończywszy na CRM'ach.

Z racji tego że granica między hobby a zawodowym podejściem do tematu IT gdzieś dawno się zatarła, moja domowa sieć nie wiele odstępuje od profesjonalnych rozwiązaniach wykorzystywanych w firmach.
Jedynie czego bardzo mi brakowało to macierz dyskowa. Rozwiązałem ten problem i ostro pracując odłożyłem na QNAP TS-509 Pro. Dokupiłem dyski (5 x ST3500320NS) i jutro zaczynam zabawę.
Reasumując. Bardzo chętnie będe zaglądał na forum i może nawet komuś w czymś pomogą, np. wyniki moich badań nt. współpract z Active Directory itp.

Pomyślałem sobie że jako leszcz na tym forum czymś się przysłuże i postanowiłem napisać w niedługim czasie o TS-509 Pro. Jeżeli mam tego nie robić proszę o info.

Jeszcze raz witam i tymi słowami zakończę moją autoprezentację.

Krzysiek "supervisor"
 
Witamy Cię serdecznie Krzyśku na naszym znanym ależ i jedynym forum o tematyce serwerów NAS firmy QNAP w wersji polskiej. :)
Mamy nadzieje że będziemy w stanie rozwiązać wszystkie twoje problemy jako cała nasza wspólnota, do której ty również należysz.
Pozdrawiam, Mariusz.
 
Mam na imię Krzysiek i profesjonalnie zajmuję się systemami IT. Może to się komuś nie spodoba ale moją pasją są technologie Microsoft. I nie mówie tu o Windows Vista bynajmniej. Tak naprawdę zajmuję się systemami serwerowymi począwszy od Windows 2003/2008 Server, Exchange skończywszy na CRM'ach.
a mnie sie to bardzo podoba... bynajmniej Vista takze ;D
i powiem lepiej... nie widze przeszkod korzystajac z Visty - szczerze mam dosc juz tego "paszkliwego" XP ktorego lubialem zanim pojawil sie Windows 2003 Server
- wtedy w zastosowaniach domowych uzywalem wlasnie 2003srv. Niestety nie mialem czasu przesiasc sie na 2008.

Bardzo sie ciesze ze bedziesz mogl cos od czasu do czasu pomoc z AD poniewaz ja sam osobiscie nie wiem z czym to sie je i od czego zaczac.

Pozdrawiam
 
Dziękuje za ciepłe przywitanie.

Chciałbym tylko sprostować że mówiąc ..."Vista bynajmniej", miałem na myśli że nie zawężam się tylko do znajomości Visty. Było późno, wybaczcie.
A jeśli o niej mówimy to jestem jak najbardziej ZA Vistą. Społeczeństwo oczekiwało w miarę bezpiecznego systemu wiec go otrzymało. Utrudnienia związane z obsługą czy sterownikami towarzyszyły i towarzyszyć będą każdemu systemowi sprzedawanemu na tak szeroką skalę.

Baa , o czym ja gadam. Przecież to nie forum MS.
Właśnie włożyłem dyski i sformatowałem RAID 5. Jeszcze dziś lub jutro rano odpalam uwierzytelnienie LDAP (Active Directory). Skrupulatnie przygotuję notatki, którymi się z Wami podzielę.

Pozdrawiam
Krzysiek
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.